• Porady prawne
Euro-tax.pl

Proszęwas o pomoc prosze :( ??

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

Proszęwas o pomoc prosze :( ??

Postprzez adi399 » Wt, 20 wrz 2005, 22:29

Witam
Mam tylko pare pytań do Was :( chodzi mi o to ze załoze firme i koszty jej załzoenia to 150 zł za zanczki skarbowe, OK.
Ale mi chodzi o to czy w kazdej chwili moge zlikwidowac firme i czy jezeli ją zlikwiduje musze ponieśc jakies koszty, jak tak to jakie ??

Chodzi mi tez o to ze ja chce zadeklarowac forme podatku dochodego jako liniowy19% i teraz w kórym momencie to zgłaszam przed zgłoszeniem dzialnosci czy po ?? bardzo prosze o wytłumaczenie tej procedury.

Dziękuje wam wszytkim :) za szybką odpowiedz
Pozdrawiam
adi399
adi399
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez adi399 » Wt, 20 wrz 2005, 22:54

Chciałem jeszcze zapytac czy siedzibą firmy moze być miejsce mojego zameldowania, obecnie mieszkam z rodzicami ?? jak to z tym jest. Mieszkanie własnosciowe w bloku, na rodziców, ja jestem tam zameldowany na stałe. Moge zrobić z tego siedzibe firmy ?? bo firma mus imiec siedizbe prawda :P
adi399
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Esokal » Śr, 21 wrz 2005, 08:39

Mam tylko pare pytań do Was chodzi mi o to ze załoze firme i koszty jej załzoenia to 150 zł za zanczki skarbowe, OK.

Powiedzmy że może być trochę więcej w zależności od tego gdzie masz zamiar się zgłosić i w jaki sposób.

Ale mi chodzi o to czy w kazdej chwili moge zlikwidowac firme

Możesz.

i czy jezeli ją zlikwiduje musze ponieśc jakies koszty, jak tak to jakie ??

Żadne. Musisz opłacić podatki za miesiąc w którym likwidujesz firmę (jeśli wystąpią) i opłacić zus (częściowo).

chce zadeklarowac forme podatku dochodego jako liniowy19% i teraz w kórym momencie to zgłaszam przed zgłoszeniem dzialnosci czy po ??

No raczej po :) ,a nie później niż przed uzyskaniem pierwszego przychodu z działalności powinieneś złożyć stosowne oświadczenie.


Chciałem jeszcze zapytac czy siedzibą firmy moze być miejsce mojego zameldowania, obecnie mieszkam z rodzicami ?? jak to z tym jest. Mieszkanie własnosciowe w bloku, na rodziców, ja jestem tam zameldowany na stałe. Moge zrobić z tego siedzibe firmy ?? bo firma mus imiec siedizbe prawda

Musi mieć i możesz to zrobić jeśli masz tytuł prawny do lokalu. Zazwyczaj i tak nikt tego nie sprawdza i wystarczy meldunek (chyba że będziesz wrzucał część opłat czynszowych w koszty, wtedy US może zarządać takiego tytułu), ewentualnie można sporządzić umowę z rodzicami.
Esokal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez adi399 » Śr, 21 wrz 2005, 12:39

Bardzo Ci dziękuje za Pomoc :) naprawde mi pomogłes tylko niezrozumiałem jednego:

i czy jezeli ją zlikwiduje musze ponieśc jakies koszty, jak tak to jakie ??

Żadne. Musisz opłacić podatki za miesiąc w którym likwidujesz firmę (jeśli wystąpią) i opłacić zus (częściowo).


tzn. zle sprecyzowałem pytanie przypuśćmy że zgłosiłem juz firme i wszytkie papiery oraz zdeklarowałem jako początek działalności 1 stycznia 2006, i teraz przypuśćmy ze przed datą rozpoczęcia (np. 01.11.2005) chce zrezygnowac z firmy czyli ją zlikwidować wtedy ponosze jakieś koszty ?, przeciez jeszcze działalnosci nie rozpoczołem ?? Chodzi o to ze załaoze firme ale dzilnosc ropocznie pozniej i teraz nagle chce zlikwidowac tą firme przed dtatą rozpoczęcia dzilnosci to chyba nieponosze kosztów bo jesczze nie miałem zysków ?? Prosze o pomoc

Chciałem jeszcze zapytac czy siedzibą firmy moze być miejsce mojego zameldowania, obecnie mieszkam z rodzicami ?? jak to z tym jest. Mieszkanie własnosciowe w bloku, na rodziców, ja jestem tam zameldowany na stałe. Moge zrobić z tego siedzibe firmy ?? bo firma mus imiec siedizbe prawda

Musi mieć i możesz to zrobić jeśli masz tytuł prawny do lokalu. Zazwyczaj i tak nikt tego nie sprawdza i wystarczy meldunek (chyba że będziesz wrzucał część opłat czynszowych w koszty, wtedy US może zarządać takiego tytułu), ewentualnie można sporządzić umowę z rodzicami.


Rozumiem, o co chodzi z tym meludunkiem? -> czyli chodzi o to ze musze tam byc zameldowany na stałe (jestem).
Raczej nie mam zamiaru ani możliwości wliczenia sobie to do kosztów ponieważ wybieram podatek liniowy19% a tam tylko zus mozna odliczyć :) Więc jak to z tym lokalem jest ??

Dziękuje za pomoc, cierpliwośc oraz wyrozumiałość :)
Z Powazaniem
adi399
adi399
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Esokal » Śr, 21 wrz 2005, 13:25

tzn. zle sprecyzowałem pytanie przypuśćmy że zgłosiłem juz firme i wszytkie papiery oraz zdeklarowałem jako początek działalności 1 stycznia 2006, i teraz przypuśćmy ze przed datą rozpoczęcia (np. 01.11.2005) chce zrezygnowac z firmy czyli ją zlikwidować wtedy ponosze jakieś koszty ?,

Żadnych kosztów. Nawet jakbyś chciał zlikwidować DG po 1 dniu prowadzenia z tego tytułu żdanych kosztów nei poniesiesz.

Rozumiem, o co chodzi z tym meludunkiem? -> czyli chodzi o to ze musze tam byc zameldowany na stałe (jestem).

Meldunek nie oznacza tytułu prawnego do lokalu.


Raczej nie mam zamiaru ani możliwości wliczenia sobie to do kosztów ponieważ wybieram podatek liniowy19% a tam tylko zus mozna odliczyć :)

Przy liniowym masz normalne koszty (np. wyjnaem lokalu, paliwo, prowizje bankowe, telefon itp itd) Liniówka pozbawia cię m.in kwoty wolnej od podatku, możliwości wspólnego rozliczenia z małżonkiem, ulg mieszkaniowych itd.
Esokal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez adi399 » Śr, 21 wrz 2005, 13:51

Dzięki
1. ale co to ten meldunek jest hehe bo niewiem do tej pory

2. To sobie niwlicze mieszkania i tyle :) przeciez to niobowiazek zeby se w koszty wliczac mieszkanie.

Dobra to teraz mi powiedzcie o co chodzi tymi kosztami tzn. ze podatek liniowy wylicza sie od kwoty pomniejszonej o koszty(zus, koszty łącza, koszty itp.)

Aha i jaka to dzialność swiadczenie usług dostępu do internetu. Mysle ze to tzreba zanzaczyc:
PKD
64.20.C Transmisja danych

Tyle wystarczy zaznaczyć dla świadczenia usług dostepu radiowego i na kablu ??
czy: 64.20.D Radiokomunikacja tez musi byc jezeli chce prowadzic tez radiowo ??
adi399
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez t_o_m_a_s_h » Śr, 21 wrz 2005, 14:03

czy jezeli ją zlikwiduje musze ponieśc jakies koszty, jak tak to jakie ??


nie musisz, chyba że za późno zanieszesz papiery o likwidacji firmy do fiskusa i zapłacisz za takie spóźnienie mandat:/ Wystarczy, że spóźnisz się jeden dzień, na pewno nie popuszczą...
t_o_m_a_s_h
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kuba200 » Śr, 21 wrz 2005, 16:34

Najlepiej jak wejdziesz na stronę pod@tki.pl
i tam są informacje na temat zakładania ,likwidowania firmy.
kuba200
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości