• Porady prawne
Euro-tax.pl

Samochod a firma - prosze Was o pomoc :(

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

Samochod a firma - prosze Was o pomoc :(

Postprzez KLIM » Cz, 27 gru 2007, 21:20

Witam!
Od niedawna posiadam dzialalnosc gospodarcza. Jest to firma transportowa.
Kupilem samochod dostawczy (nie mam na niego faktury, swiadomie kupilem, bo trafila sie okazja), na umowe kupna-sprzedazy.
Mam takie pytanie. JAK GO ZAREJESTROWAC???
Czy zarejestrowac go na mnie (na moje imie i nazwisko), czy na dzialalnosc gospodarcza. Jezeli zarejestruje go na siebie czy bede go mogl wprowadzic bez faktury zakupu jako srodek trawaly do firmy i czy bede mogl odliczac paliwo i czesci? Czy jak zarejestruje go na firme nie bede musial dokonywac innych oplat itd. i czy rowniez bede mogl odpisywac paliwo i czesci??

Bardzo prosze o wmiare szybka pomoc :(:(:(:(

Z GORY DZIEKUJE.
z powazaniem Michal.
KLIM
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Śr, 2 sty 2008, 19:16

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą jako osoba fizyczna, to nie możesz zarejestrować samochodu "na firmę" bo nie ma ona osobowości prawnej.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Śr, 2 sty 2008, 21:03

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą jako osoba fizyczna, to nie możesz zarejestrować samochodu "na firmę" bo nie ma ona osobowości prawnej.

No i warto dodac ze w tym wypadku zarejestrowanie na siebie w niczym nie przeszkadza by wpisac go do srodkow trwalych (na podstawie umowy kupna na Ciebie), a nastepnie wpisywac w koszty paliwo, czesci itd, itd
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości