• Porady prawne
Euro-tax.pl

Prośba o pomoc

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

Prośba o pomoc

Postprzez Bastek » N, 12 paź 2008, 14:25

Prowadzę firmę budowlaną, mój ostatni klient zarządał ode mnie zwrotu pobranych zaliczek oraz zapłaty za zniszczony towar. Czy muszę oddać mu te pieniądze, jeścli to on wypowiedział mi umowę, a szkody powstałe wynikają nie z tego, że to ja nieznam się na swojej pracy tylko dekarze krzywo położyli dach (inna firma) . Moje drugie pytanie brzmi czy od dowodu wpłaty muszę odprowadzić podatek dochodowy, jeśli nie mam podkładki w postaci faktury?
Bastek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Cz, 23 paź 2008, 17:18

Na otrzymane zaliczki powinieneś wystawiać faktury VAT w terminie 7 dni od ich zainkasowania.
Na resztę pytań nie potrafię odpowiedzieć na forum tylko na podstawie Twojej wypowiedzi- nie jestem jasnowidzem.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron