• Porady prawne
Euro-tax.pl

Proszę o pomoc !!!!. Dziekuje :)

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

Proszę o pomoc !!!!. Dziekuje :)

Postprzez jacekcb » N, 13 paź 2002, 09:51

Mam pytanie. Razem z wspólnikiem założyliśmy 2 lata temu spółkę cywilną (sp z.o.o). Przez ten czas ja płaciłem składki ZUS a mój wspólnik nie. Do tej pory nabiło 16000 zł długu wraz z odsetkami i zainteresował się ta sprawa komornikz urzedu skarbowego. Czy w związku z powyższym czekają mnie jakieś konsekwencje czy będę zobowiązany do spłaty długu wspólnika ? (mimo ze z mojej strony wszystko było ok.). Jeśli tak to czy moja żona posiadająca rozdzielność majątkową tez może ponieść jakieś konsekwencje z tego tytułu ? I jak udowodnić komornikowi na w razie czego co jest żony a co moje (jeśli w rozdzielności majątkowej nie ma mowy o tych rzeczach ani nie posiada żona żadnych rachunków lub dowodów imiennych zakupu tego sprzętu mowa tu o komputerze, telewizorze i kilku innych rzeczach AGD i RTV). Będę z góry wdzięczny za szybką odpowiedz. Pozdrawiam Jacek.

PS . Pytanie czysto teoretyczne.

Czy komornik może zając komputer jeśli służy on do pracy zarobkowej (np. tworzenie stron www dla klientów). Czytałem cos na temat sprzętu służącego do działalności zarobkowej i pisało tam ze nie podlega on zajęciu, ale nie rozumiem tego pojęcia , czy mógł by ktoś to bliżej wytłumaczyć. Dodam ze komputer jest prywatny a dług jest firmy (nie wiem czy ma to jakieś znaczenie dla komornika czy może on zając również majątek prywatny czy tylko majątek zadłużonej firmy). Przydała by się odpowiedz na te pytanie bo przejrzałem cale forum i nie znalazłem tam żadnego tematu przybliżającego ta sprawę. A na pewno odpowiedz przydała by się wielu osobom.
jacekcb
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 13 paź 2002, 13:57

Razem z wspólnikiem założyliśmy 2 lata temu spółkę cywilną (sp z.o.o).


To jaka to w końcu była spółka - cywilna czy z o.o. ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez jacekcb » N, 13 paź 2002, 18:19

sorki bylo to s.c czyli cywilna pomylilem sie
jacekcb
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez KasiaCz » N, 13 paź 2002, 20:42

Ten komornik jest z urzędu skarbowego czy ZUS?

Jak byliście zarejestrowani w ZUS? Płatnikiem składek była spółka czy każdy z was osobno?
Jeśli jeden wspólnik za siebie płacił swoją kwotę z wspólnej deklaracji to ZUS może od was (wspólników spółki będącej płatnikiem) żadać zapłaty.
Jeśli mieliście odrębne deklarcje i jako osoby fiz byliście zarejestrowani jako płatnicy, jeden płacił swoją deklarację a drugi swojej nie płacił to ścigają tylko jego.
KasiaCz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez jacekcb » Pn, 14 paź 2002, 04:31

Sprawa wyglądała zupełnie inaczej. Nie wiem jak byliśmy rozliczani bo nie ja to rozliczałem (musze się zapytac).Natomiast mi Zus przez ten okres płaciła zupełnie inna fima bo w niej pracowałem dodatkowo. A w swojej firmie płaciłem za siebie tylko zdrowotne. Wspólnik nigdzie dodatkowo nie pracował i nie płacił nic.
jacekcb
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości