• Porady prawne
Euro-tax.pl

Prosze o pomoc linowy19%

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

Prosze o pomoc linowy19%

Postprzez adi399 » So, 10 wrz 2005, 23:24

Witam
Niedługo zakładam działalnośc gospodarczą i mam problem z wybraniem formy podatku dochodwego, tzn. wiem juz ze chce na 100% podatek linowy19% ale niewiem, czy ja jako nowy przedsiębiorca (firma jedno-osobowa) niemający dużych zysków na początku, swiadczący usługi dostępowe do internetu mogę skorzystać z podatku liniowego19% :(
Oto co znalazłem w internecie o formie podatku dochodowego czyli podatku liniowym19% ale nadal niewiem czy ja moge zniego skorzystać ???
Przedsiębiorcy - w zamian za rezygnację z pewnych przywilejów - mogą też skorzystać z opodatkowania swoich dochodów - bez względu na ich wielkość - według najniższej 19 proc. stawki (czyli tzw. podatkiem liniowym). Wystarczy złożyć stosowne oświadczenie w urzędzie skarbowym. Osoba, która wybierze ten sposób opodatkowania, nie może rozliczać się wspólnie z małżonkiem, ani na zasadach przewidzianych dla osób samotnie wychowujących dzieci, korzystać z ulg innych niż odliczenie składek na ZUS i składki zdrowotnej. Płaci też zaliczki na podatek od pierwszej zarobionej złotówki (nie ma w tym przypadku kwoty wolnej od podatku) i składa miesięczne deklaracje na formularzu PIT-5L. Rozliczać się w ten sposób mogą zarówno osoby kontynuujące działalność, jak i "świeżo upieczeni" przedsiębiorcy. Rozliczenia według 19 proc. podatku nie mogą wybrać jedynie te osoby, które w ramach swej działalności gospodarczej chcą świadczyć usługi na rzecz byłego lub obecnego pracodawcy, jakie w ostatnim czasie (w roku podatkowym lub w roku poprzednim) wykonywały w ramach stosunku pracy.


Jezeli mogę skorzystać z podatku liniowego19% to jakie musze złozyc paiery, i czy musze prowadzić ksiegowość ??
Z góry dziękuje za szybką odpowiedz.
Pozdrawiam adi399
adi399
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość