Przedawnienie za zalegle podadki wobec US

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

Postprzez artix » Pt, 16 lis 2007, 12:51

rozlozenie na raty to jest forma pomocy w ramach zasady de minimis.

Odnosnie komornika to nie licze ale z drugiej strony mam jakas tam mala nadzieje ze pozwoli mi zachowac firme bo dzieki temu bedzie mial stale miesieczne pieniadze.
artix
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » So, 17 lis 2007, 02:06

rzecz w tym że od komornika nic nie zależy, a jedynie od wierzyciela.
Skoro raty sa w ramach tej pomocy to sadze ze mozesz sie mocno domagac znacznie dluzszego okresu splaty niz te 3 lata. Jesli w pierwszej wersji beda 3 lata to sie odwolaj, az do skutku
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez artix » Pn, 19 lis 2007, 11:23

jezeli bede mial prawo do odwolania to sie odwolam. Tylko to mi pozostanie
artix
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez artix » Pt, 21 gru 2007, 12:06

Jaki mam czas na odebranie koresponencji pocztowej z urzedu skarbowego? mam avizo , tam jest cos napisane o 7 dniach ale tez jest to tak jakby przekreslone. Czy to jest zatem 7 dni czy 14 dni?

Pytam nie bez powodu gdyz mamy swieta i zbliza sie duzo dni wolnych wiec musze to tak odebrac by nie przekroczyc terminu odbioru.

Czy ktos sie orientuje jak to wyglada?
artix
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Pt, 21 gru 2007, 21:10

Obowiazuje podwojne awizowanie. Mozesz wiec spokojnie poczekac na drugie.
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pt, 21 gru 2007, 21:32

Mozesz wiec spokojnie poczekac na drugie.




To tylko teoria,PP nie zawsze doręcza wszystkie awiza,liczyłbym 14 dni od pierwszego.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pt, 21 gru 2007, 21:35

Ale to chyba nie w ramach de minimis? Poczekaj na decyzje, na martwienie sie przyjdzie czas. Aha, Nie licz na jakies raty u komornika, to nie jest w jego gestii




Wydaje mi się,że mylisz się,przy dobrych układach to wierzyciel może dyktować warunki,tak z praktyki.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » So, 22 gru 2007, 21:53

Mnie natomiast wydaje się , że za doręczone ze skutkiem prawnym uznaje się jedynie podwojnie awizowane
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » So, 22 gru 2007, 23:24

Mnie natomiast wydaje się , że za doręczone ze skutkiem prawnym uznaje się jedynie podwojnie awizowane



Tylko jak przeskoczysz taki problem,listonosz na kopercie odnotowuje awizowano dnia siódmego,rzuca awizo w sasiednim bloku,nie jest to odosobniny przypadek.Jak udowodnisz przed naszym wspaniałym Sadem,ze nie dostałeś drugiego awiza.To tylko realia.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » N, 23 gru 2007, 00:39

Mnie natomiast wydaje się , że za doręczone ze skutkiem prawnym uznaje się jedynie podwojnie awizowane



Tylko jak przeskoczysz taki problem,listonosz na kopercie odnotowuje awizowano dnia siódmego,rzuca awizo w sasiednim bloku,nie jest to odosobniny przypadek.Jak udowodnisz przed naszym wspaniałym Sadem,ze nie dostałeś drugiego awiza.To tylko realia.

Teoretycznie może tak być:) Albo jeszcze bardziej ZŁY listonosz odnotowuje "adresat odmówił przyjęcia" i wtedy juz kicha całkowita. Jedyna nadzieja że Radio Maryja nawróci listonoszów na drogę cnoty:)
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości