Przedawnienie za zalegle podadki wobec US

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

Postprzez Dredd » Wt, 9 paź 2007, 08:21

Hmmm. Ja w swoich teoretycznych, utopijnych rozwazaniach zakladam zdrowe panstwo, z uczciwym i kompetentnym rzadem.


To rzeczywiście bliższe jest utopii niż rzeczywistości. Ale oczywiście warto w tym kierunku działać. I marzyć oczywiście wolno.

chodzi mi (...) o zasade zdrowego, logicznego ekonomicznie panstwa, panstwa z szansami rozwoju.


Więc na moje oko powinienieś ograniczyć swój pomysł do tych, którzy zaczną studia już w okresie obowiązywania tego pomysłu.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Wt, 9 paź 2007, 08:26

Ile razy jeszcze musze powtorzyc ze pretensji nie mam do absolwentow a do systemu i nikogo od czci i wiary nie odsadzam.


W takim razie cieszę się, że nasza dyskusja wpłynęła na złagodzenie Twojego stanowiska w tej kwestii, bo jeszcze jakiś czas temu pisałeś w tym wątku:

I odnośnie tych emigrantów. Kroiłbym żywcem tych co za nasze pieniądze wykształcili się a następnie uciekli do np Anglii.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Wt, 9 paź 2007, 16:12

Ile razy jeszcze musze powtorzyc ze pretensji nie mam do absolwentow a do systemu i nikogo od czci i wiary nie odsadzam.


W takim razie cieszę się, że nasza dyskusja wpłynęła na złagodzenie Twojego stanowiska w tej kwestii, bo jeszcze jakiś czas temu pisałeś w tym wątku:

I odnośnie tych emigrantów. Kroiłbym żywcem tych co za nasze pieniądze wykształcili się a następnie uciekli do np Anglii.



Fakt. Złość moja skierowana w niewłasciwym kierunku w tym momencie
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 9 paź 2007, 23:56

a na decyzji mam napisane że , cytuję : "W myśl art. 224 ustęp 1 ustawy - Ordynacja podatkowa wniesienie odwołania nie wstrzymuje wykonania decyzji."

Prawidłowo. Wiele firm już tak "oberwało", z większych porażek fiskusa JTT Computer z Wrocławia czy Optimus z Nowego Sącza.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez artix » Śr, 10 paź 2007, 09:23

wyszlo mi ze mam ponad 230 tys do zaplaty, bede pisal o moliwosc rozlozenia na raty ale chyba nie rozloza na 5 czy 10 lat. Chcialbym splacic ale nie mam takich pieniedzy.
artix
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Irena01 » Śr, 10 paź 2007, 13:23

nie chce Cię straszyć ,ale na pewno Ci nie darują do tego
dojdą odsetki raty na 5 lat to ok.4.000.- miesięcznie .
Nie będziesz płacić to sprawa karna od uchylania się i w najlepszym
razie grzywna .
Stokłosa mimo,że miał umorzone ukrywa się za granicą mimo,ze
ma z czego płacić.
Irena01
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez artix » Śr, 10 paź 2007, 13:46

alez ja nie chce sie uchylac, ja chce placic, chce placic tyle ile moge bo przeciez nie nadrukuje banknotow. A to ze sprawa bedzie jak nie bede placil to wiem.
artix
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez artix » Śr, 10 paź 2007, 14:40

a jezeli zamkne firme i pojde gdzies na etat pracowac to jaka kwote moze komornik ode mnie z pensji sciagac? czy bedzie to kwota ktora jest nadwyzka minimalnej pensji krajowej?
artix
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Śr, 10 paź 2007, 22:27

wyszlo mi ze mam ponad 230 tys do zaplaty, bede pisal o moliwosc rozlozenia na raty ale chyba nie rozloza na 5 czy 10 lat. Chcialbym splacic ale nie mam takich pieniedzy.

Moim zdaniem nie rozłożą na raty tej należności.
nie chce Cię straszyć ,ale na pewno Ci nie darują do tego
dojdą odsetki raty na 5 lat to ok.4.000.- miesięcznie .
Nie będziesz płacić to sprawa karna od uchylania się i w najlepszym
razie grzywna .

Nie do końca tak jest. Przestępstwo skarbowe zostało już popełnione więc co do sprawy karnej, to zapłata należności mogłaby jedynie na wymiar kary wpłynąć.
Stokłosa mimo,że miał umorzone ukrywa się za granicą mimo,ze
ma z czego płacić.

Widocznie nie chce płacić mimo, że mógłby. To też jakieś rozwiązanie ;)
alez ja nie chce sie uchylac, ja chce placic, chce placic tyle ile moge bo przeciez nie nadrukuje banknotow. A to ze sprawa bedzie jak nie bede placil to wiem.

Sprawa może być bez względu na to czy będziesz płacił czy nie.
a jezeli zamkne firme i pojde gdzies na etat pracowac to jaka kwote moze komornik ode mnie z pensji sciagac? czy bedzie to kwota ktora jest nadwyzka minimalnej pensji krajowej?

Nadwyżkę minimalnego wynagrodzenia (obecnie 936 zł - od 1 stycznia 2007 r. - Dz. U. Nr 171, poz. 1227) i nie więcej niż połowę.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Śr, 10 paź 2007, 22:53

Moim zdaniem jest duza szansa na rozłozenie na raty, trzeba tylko dobrze umotywowac. A juz na pewno nic nie szkodzi sprobowac.
Co do sprawy , to ona moze byc, ale przeciez nie za nieplacenie. Za nieplacenie w przypadku rozlozenia na raty bedzie cofniecie tej decyzji.
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości