Przedawnienie zaległości w banku alim.wobec ZUS?

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

Przedawnienie zaległości w banku alim.wobec ZUS?

Postprzez Jolaja » Śr, 24 lis 2004, 16:54

Chciałabym się dowiedzieć co się dzieje z zadłużeniem wobec Banku Alimentacyjnego. Kiedy się przedawniają niezapłacone kwoty? Chodzi o sprawy dość stare (od 2000-go roku) i mam nadzieję, że okres przedawnienia nie jest długi. Obecnie zadłużenie nie rośnie bo alimenty są płacone na bieżąco.
Wiem, że Banku Aliment. nie ma, a zadłużenie jest wobec ZUS.
Jolaja
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 25 lis 2004, 15:29

Art. 67 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz.U. Nr 228, poz. 2255, ze zm.):

Egzekucję należności z tytułu wypłaconych świadczeń z funduszu prowadzi się w dalszym ciągu, aż do ich zaspokojenia. Organ egzekucyjny przekazuje likwidatorowi kwoty ściągnięte od osoby zobowiązanej do alimentacji, pozostałe po zaspokojeniu bieżących alimentów. Wniosek o umorzenie lub zawieszenie egzekucji wymaga zgody likwidatora.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Dziękuję

Postprzez Jolaja » Cz, 25 lis 2004, 16:14

Dziękuję za odpowiedź, ale nie wiem czy dobrze rozumiem. Czy to znaczy, że nie przedawnia się ta zaległość aż do całkowitej spłaty?
Jolaja
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 25 lis 2004, 17:00

Jeśli jest prowadzona egzekucja, tak.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron