Przedawnienie kredytu

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

Przedawnienie kredytu

Postprzez czarny1987 » Pn, 12 lut 2007, 16:56

witam mam pytanie mój ojciec brał kredyt jakieś 15 lat temu w banku ktury już nie istnieje i ostatnio dzwonił ktoś do niego aby spłacił dług podał konto bankowe na które trzeba wpłacać pieniądze i tu moje pytanie czy ten kredyt nie powinien ulec przedawnieniu czytałem że przedawnienie jest po 10 latach a tu już mineło 15 lat prosze o odpowiedz
czarny1987
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pn, 12 lut 2007, 17:12

Czy w sprawie tego kredytu bank prowadził kiedykolwiek egzekucję komorniczą,ewentualnie czy uzyskał wyrok Sądu zobowiązujący ojca do jego spłaty?
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez czarny1987 » Pn, 12 lut 2007, 17:20

była prowadzona jakas sprawa ale zaocznie ojciec nawet nie dostał wezwania i dostał 1000zł za nie wstawienie się na sprawie a żadnego wyroku nie dostał , potem nic już nie było ruszane nikt się nie zgłaszał ani sąd ani komornik aha i zapomniałem dopisac że ten bank z kturego był brany kredyt juz nie istnieje
czarny1987
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pn, 12 lut 2007, 19:46

była prowadzona jakas sprawa ale zaocznie


Aby odpowiedzieć na pytanie czy roszczenie banku się przedawniło trzeba ustalić czy zapadł w tej sprawie wyrok a jeśli tak to kiedy się uprawomocnił.


aha i zapomniałem dopisac że ten bank z kturego był brany kredyt juz nie istnieje


Pisałeś już o tym w pierwszym wpisie.
To że bank nie istnieje samo w sobie nie rozstrzyga sprawy, gdyż nie da się wykluczyć, że ktoś majątek tego nieistniejącego banku w tym także jego wierzytelności przejął.

Osoba która domaga się zapłaty za ojca powinna Ci wykazać - ma Twoje żądanie - na jakiej podstawie jest następcą banku lub na jakiej podstawie uzyskałą prawo do egzekwowania tego długu.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości