komornik- odszkodowania

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

Postprzez lestar » Wt, 1 cze 2004, 18:00

pozew został zlozony o odszkodowanie za zniszczone mienie
solidarnie firma i komornik.po 50 tys. Sprawa trwała 2 lata.
Pół roku temu komornik przyzwał PZU do zapłaty ,a firma uwzględnienie w odszkodowaniu odsetek.-wniosla o potrącenie.Na ostatniej sprawie sedzia zaproponowała im cofnięcie bo jeszcze nie przyznała odszkodowania.-cofnęli.Na koniec sprawy sprawy ,,moj,,adwokat przywołał SP. Wczoraj sedzia sądu okręgowego przysłała pismo w imieniu SP,że wnosi przedawnienie bo minęło 5 lat od dnia wyrządzenia szkody.Po 3 latach ja złożyłam pozew i 2 lata sprawa. Sąd uwzględnił przedawnienie i oddalił cały pozew. Uzasadnienia jeszcze nie ma.Przydzielił tamtej stronie jeszcze koszty
lestar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 2 cze 2004, 09:25

A jakie rozstrzygnięcie zapadło w stosunku do firmy ? Też oddalenie powództwa ? Czy także z powodu przedawnienia ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez lestar » Śr, 2 cze 2004, 15:25

WITAM nie mam jeszcze uzasadnienia.Ale z tego co już usłyszałam na sprawie firma nie ponosi odpowiedzialności jak był komornik On odpowiada za prawidłowość egzekucji.Firma została przedstawiona jako ,, do towarzystwa" Tak to określiła sedzia .Przedawnienie zrobiła do całego pozwu.
Aha jeszcze jedno, po egzekucji zlożyłam pozew o przywrócenie terminu do wniesienia zarzutów do nakazu zapłaty Sprawę wygrałam.Czy termin nie będzie się liczył od dnia wydania wyroku sądu apelacyjnego?Złożona też została skarga na czynności komornika, ale nie została rozpatrzona ,jako nieopłacona wróciła.Czy taka skarga przerywa bieg przedawnienia.Pozdrowienia
lestar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 2 cze 2004, 19:11

Aha jeszcze jedno, po egzekucji zlożyłam pozew o przywrócenie terminu do wniesienia zarzutów do nakazu zapłaty Sprawę wygrałam.Czy termin nie będzie się liczył od dnia wydania wyroku sądu apelacyjnego?


Nie, to była inna sprawa - nie dochodziłaś w niej odszkodowania.

Złożona też została skarga na czynności komornika, ale nie została rozpatrzona ,jako nieopłacona wróciła.Czy taka skarga przerywa bieg przedawnienia


Taka skarga nie wywołuje skutków prawnych. To samo dotyczy na przykład zwróconego pozwu na skutek nieuiszczenia opłaty (wpisu).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez lestar » Śr, 2 cze 2004, 19:25

odszkodowania dochodziłam między innymi od tej firmy za bezpodstawną egzekucję i od komornika za zniszczone mienie
dlatego pozew skierowany został o zapłatę solidarnie
lestar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 2 cze 2004, 19:34

Najprawdopodobniej (choć pewności nie ma bez pisemnego uzasadnienia) Sąd przyjął 2-letni termin przedawnienia w stosunku do komornika i SP. Jeśli chodzi o firmę, to w odniesieniu do niej powinien mieć zastosowanie 3-letni okres przedawnienia. Z Twojego opisu nie wynika jasno, kiedy złożyłaś pozew o odszkodowanie - jeśli po 3 latach od dowiedzenia się o szkodzie, roszczenia przedawniły się najprawdopodobniej w stosunku do wszystkich pozwanych.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez lestar » Śr, 2 cze 2004, 19:38

Czy w przypadku wygrania skargi na czynności komornika okres dwuletni odpowiedzialności Skarbu Państwa liczy się od daty wyrządzenia szkody przez Komornika czy od daty wydania prawomocnego postanowienia Sądu/sprawa trwała ok roku/
lestar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 2 cze 2004, 19:48

Nie bardzo rozumiem - najpierw napisałaś o nieopłaconej i zwróconej skardze, teraz piszesz o wygranej ? Ale nawet jeśli sąd uwzględniłby skargę, nie byłaby to jeszcze czynność zmierzająca do dochodzenia odszkodowania. Jeśli sprawa trwała rok, to i tak miałabyś kolejny rok na wniesienie powództwa odszkodowawczego. Podaj dokładny przebieg zdarzeń, wraz z datami - może wtedy łatwiej będzie je ocenić.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez lestar » Śr, 2 cze 2004, 21:20

Przepraszam ale jestem bardzo zdenerwowana cała tą sytuacją.Są dwie rozne a dotyczące tego samego komornika sprawy i obie dotyczą odszkodowań i SP.Pierwsza to sytuacja którą opisałam wcześniej.Komornik był pod moją nieobecnośc w dniu 23.10.98r z nakazem zapłaty / pomimo umowy podpisanej z firmą/ i doprowadził do zajęcia i zniszczenia towarów handlowych / nie zwolnił z egzekucji- towar krótkotrwały./26.10.98 złożyłam skargę,wróciła jako nieopłacona.Sprawę z firmą wygrałam.Ale pozostały zniszczone towary handlowe.23.10 2002r złozyłam pozew o zapłatę za poniesione straty i pozwałam solidarnie komornika i firmę.Sprawa trwała do 28 maja 2004r. 23. kwietnia 2004r bez uzgodnienia ze mną został nagle przywołany SP. Strona przeciwna podniosła zarzut przedawnienia. SP -też zgłosił zarzut przedawnienia.Sąd uwzględnił.Czekam na uzasadnienie.Na ostatniej sprawie tj 28 maja 2004r.podniosłam zarzut ,że nic nie wiem o przywołaniu SP.Sąd poinformował mnie że nie mogę teraz odwołac SP. Pouczył mnie, że mogę tylko na porozumieniu stron albo zrzec się roszczenia.Zapytałam jaki jest dla mnie skutek prawny. Sedzia odpowiedział ,że nie będę mogła już dochodzic roszczeń od SP w żadnych innych sprawach. A w tym samym Sądzie lezy już drugi pozew. Tym razem komornik zniszczył mi całą firmę. Fakt miał miejsce 21maja 2002r,złożyłam skargę na czynności komornika -wygrałam 9 stycznia 2003r, nakaz zapłaty został uchylony, a w dniu 28 maja 2003r złożyłam 2 pozew o odszkodowanie, ale jak słyszałam chcą stworzyc zaporę w postaci wysokich kosztów i pozew mi zwrócić.
lestar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez lestar » Śr, 2 cze 2004, 21:57

Czy jeżeli ten drugi pozew Sąd mi zwróci, czy będę mogła złożyć go jeszcze raz?Czy nie będzie przedawnienia?
lestar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości