Czy komornik może zająć wypłatę odszkodowania za budynek ?

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

Czy komornik może zająć wypłatę odszkodowania za budynek ?

Postprzez rafzach » So, 22 paź 2011, 21:13

Witam. Mam problem z Komornikiem a konkretnie z jego zajmowaniem wierzytelnośći. Postaram sie to opisać dosyć jasno żeby mogli państwo udzielić mi wyczerpującej odpowiedzi: Komornik prowadził postępowanie egzekucyjne z mojej nieruchomości na wniosek jednego z wierzycieli(automatycznie podłączył pod tą egzekucje innych nawet tych którzy o to nie wnioskowali).Wyznaczył termin licytacji, ta nie odbyła się gdyż nieruchomość została częściowo zniszczona na skutek pożaru. Budynek jest w kredycie hipotecznym posiada polisę ubezpieczeniową z Cesją na BANK. Komornik przysłał mi pismo o zawieszenie terminu licytacji i zajęciu odszkodowania na rzecz zaspokojenia wierzytelności od Towarzystwa Ubezpieczeń? Czy ma do tego prawo?? w jakiej wysokości może to zrobić? czy przysługuje mu to prawo mimo cesji odszkodowania na Bank??Chciałbym budynek wyremontować i dalej prowadzić działalność? Co mogę w tej sytuacji zrobić??
rafzach
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 22 paź 2011, 21:11

Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron