sad pracy a koszty dojazdu swiadka

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

sad pracy a koszty dojazdu swiadka

Postprzez ksiegowy99 » Cz, 3 kwi 2003, 09:12

witam

zostalem wezwany jako swiadek do sadu pracy oddalonego od mojego miejsca
zamieszkania o 82 km, pocztakow sad nie chacial zwrocic kosztow dojazdu ,
wyslalem listem poleconym pismo w ktorym wykazalem koszty 82 km x 2 x stawka
za kilometr wyszlo jakies 110 zł , sad uwzglednil tylko dojazd srodkami
komunikacji publicznej i przyznal mi 28 zł ktorych do tej pory, (a minelo
juz 2 miesiace od decyzji o przyznaniu) nie otrzmalem .
stracilem caly dzien i jeszcze dolozylem do paliwa
Czy mam prawo dochodzic sie roznicy kwot ?

jacek
ksiegowy99
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 3 kwi 2003, 11:07

M.zd., sąd w zasadzie miał rację. Zastosowanie znajduje tu nadal dekret z dnia 26 października 1950 r. o należnościach świadków, biegłych i stron w postępowaniu sądowym (Dz. U.Nr 49, poz. 445). Zgodnie z jego art. 4 ust.1, za koszty podróży uznaje się koszty przejazdu środkiem transportu masowego (koleją, autobusem itp.) w klasie najniższej, w braku zaś takiego środka - koszty przejazdu najtańszym z dostępnych środków lokomocji. Zwrotu różnicy mógłbyś się więc chyba tylko domagać, gdyby nie było żadnego tańszego środka lokomocji niż samochód (czyli w praktyce - brak komunikacji zorganizowanej). Natomiast fakt niezwrócenia Ci jeszcze kwoty zasądzonej przez sąd wynika pewnie z braku środków w kasie sądu - musisz uzbroić się w cierpliwość;). Zaległości sądów są tu kilkumiesięczne.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

sad pracy

Postprzez ksiegowy99 » Pn, 7 kwi 2003, 16:14

nastepnym razem jak dostane wezwanie do sadu jako swiadek wysle pismo z zapytaaniem czy mi zwroca koszty dojazdu , jak nie to sie nie wstawie na sprawe ciekawe co sad zrobi ????????????
jACEK
ksiegowy99
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dariusz_Kowalczuk » Pn, 7 kwi 2003, 18:23

ciekawe co sad zrobi ????????????

Przeczytaj pouczenie na wezwaniu ;)
Dariusz_Kowalczuk
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 7 kwi 2003, 20:55

ciekawe co sad zrobi ????????????


Może nałożyć grzywnę, nakazać przymusowe doprowadzenie przez Policję, a nawet aresztować na tydzień. Warto ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron