sąd pracy

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

sąd pracy

Postprzez mariola » Pt, 11 cze 2004, 21:35

pracownik podał mnie do sadu pracy,sporo tam naczarował
między innymi- że,podrobiłam podpis na wypowiedzeniu
warunków pracy i płacy (z pełnego etatu na 1/4 ),że od 2001
nie wykorzystał nigdy pełnego urlopu (wyliczył ekwiwalent
do zaplaty)itp.

Jak zachować się w sądzie?

czy mogę zarządać sprawdzenia podpisu (autentycznego zresztą) na umowie na jego koszt?

jeśli chodzi o urlop:mój błąd? -karty urlopowe nie zostały podpisane przez pracownika ? miałam obowiązek?

ile przysługuje pracownikowi urlopu w 2004 jeśli pracował
5 dni po 8h dziennie? (Pracował do 17.03.2004 włącznie, potem do3 0.04.04 przebywał na zwolnieniu lekarskim. Otrzymał wypowiedzenie skrócone do 1 m-ca z oszkodowaniem za 2 m-ce, świadectwo pracy wystawiono 30.04.2004.)

proszę o odpowiedz
pozdrawiam
mariola
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 12 cze 2004, 21:22

pracownik podał mnie do sadu pracy,sporo tam naczarował
między innymi- że,podrobiłam podpis na wypowiedzeniu
warunków pracy i płacy (z pełnego etatu na 1/4 ),że od 2001
nie wykorzystał nigdy pełnego urlopu (wyliczył ekwiwalent
do zaplaty)itp.

Jak zachować się w sądzie?


Trudno powiedzieć, bo nie napisałaś, o jaki sąd chodzi i o jaką sprawę.

czy mogę zarządać sprawdzenia podpisu (autentycznego zresztą) na umowie na jego koszt?


Możesz żądać dopuszczenia dowodu z opinii biegłego grafologa. To, która strona poniesie koszty przeprowadzenia dowodu, zależy od rozstrzygnięcia sądu.

jeśli chodzi o urlop:mój błąd? -karty urlopowe nie zostały podpisane przez pracownika ? miałam obowiązek?


Czemu służyły te karty urlopowe ?

ile przysługuje pracownikowi urlopu w 2004 jeśli pracował 5 dni po 8h dziennie? (Pracował do 17.03.2004 włącznie, potem do3 0.04.04 przebywał na zwolnieniu lekarskim. Otrzymał wypowiedzenie skrócone do 1 m-ca z oszkodowaniem za 2 m-ce, świadectwo pracy wystawiono 30.04.2004.)


Proporcjonalnie - 4/12 rocznego wymiaru.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron