Prosze o porade

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Prosze o porade

Postprzez Rasti » Śr, 4 lip 2007, 14:43

Witam mam problem mianowicie :

Pracowałem w firmie miesiac czasu pracodawca placil tygodniowe wyplaty lecz za ostani 2 tygodnie nie zaplacil i mowi iz tych pieniedzy juz mi nie zaplaci dodam ze pracowalem bez zadnych umow lecz posiadam swiadkow iz pracowlaem u tego pana miesiac czasu , Powiedzialem pracodawcy ze jesli nie wyplaci mi tych pieniedzy pójde do urzedu skarbowego i naswietle sprawe ze pracowlaem bez umowy itd.

Chcial bym dowiedziec sie co moge takiemu panu zrobic w tej sytuacji ? i ile ma czasu pracodawca aby podpisac ze mna umowe ?

Licze na pomoc i Pozdrawiam
Rasti
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez taganka » Śr, 4 lip 2007, 18:46

Dlaczego pracowales na "lewo"?
taganka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Rasti » Śr, 4 lip 2007, 19:41

chcialem legalnie ale pracodawca powiedzial iz umowe podpisze po 3 tygodnich pracy zgodnie z prawem ma taki czas na to wydawalo mi sie to dziwne ale zaufalem a wyszlo jak wsyzlo niestety i teraz nie wiem co zrobic :/
Rasti
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez taganka » Śr, 4 lip 2007, 21:10

chcialem legalnie ale pracodawca powiedzial iz umowe podpisze po 3 tygodnich pracy zgodnie z prawem ma taki czas na to wydawalo mi sie to dziwne ale zaufalem a wyszlo jak wsyzlo niestety i teraz nie wiem co zrobic :/


Na podpisanie umowy sa 2 tyg, a nie 3 tyg. złóz pozew do Sadu pracy ( pozew jest bezplatny ) skoro masz swiadkow - wygrana pewna. Nie baw sie w donosy, bo to nieladnie:)
taganka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Cz, 5 lip 2007, 18:18

- wygrana pewna.



nie smiesz mnie
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez taganka » Cz, 5 lip 2007, 19:51

- wygrana pewna.



nie smiesz mnie


Nie czytaj, bo jeszcze sie zaplujesz ;-) a swoja droga, jestes mocno ograniczony:/ Czytajac co piszesz jest jedna wielka sztanca. Odpocznij i to moze mozg zacznie pracowac:)))
taganka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Cz, 5 lip 2007, 20:56

- wygrana pewna.



nie smiesz mnie


a swoja droga, jestes mocno ograniczony:/



Co można powiedzieć o Tobie,...............,a w zasadzie to szkoda słów.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez taganka » Cz, 5 lip 2007, 21:01

[quote]- wygrana pewna.



nie smiesz mnie


a swoja droga, jestes mocno ograniczony:/



Co można powiedzieć o Tobie,...............,a w zasadzie to szkoda słów.[/quote]

No i masz racje...zamilcz:)
taganka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Cz, 5 lip 2007, 23:05

Shuehos czy twoje stwierdzenia wyplywaja jedynie z frustracji? Sam znam kilka takich przykladów (z zycia a nie fantazji elektryka) gdy identyczne sprawy pracownicy wygrywali. I choc nie uwazam aby bylo to prawidlowe jednak Sady Pracy ZAWSZE sklaniaja sie na kozysc pracownika przeciwko pracodawcy
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pt, 6 lip 2007, 13:43

Przebijam przedpiśćców art. 29 § 2 kp (Umowę o pracę zawiera się na piśmie. Jeżeli umowa o pracę nie została zawarta z zachowaniem formy pisemnej, pracodawca powinien, najpóźniej w dniu rozpoczęcia pracy przez pracownika, potwierdzić pracownikowi na piśmie ustalenia co do stron umowy, rodzaju umowy oraz jej warunków).
Autorze pytania, jeśli chcesz gdzieś donieść, donieś do prokuratury na zasadzie art 304 § 1 kpk o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 219 kk.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości