Prosze o pomoc lub wytłumaczenie

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Prosze o pomoc lub wytłumaczenie

Postprzez DarkDario » N, 17 gru 2006, 22:07

Po rozwiazaniu zakładu pracy stwierdzono ze moja Mama nie moze uzyskac rety po przepracowanych 35 latach Mama jest w wieku 54 lat Prosił bym o pomoc według prawa powinna dostac rete A w urzedzie pracy nie uznaja sytuacji Mamy Wszystko co posiadała odpisała na meza Prosze o pomoc w tej sprawie z góry Dziekuję
DarkDario
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » N, 17 gru 2006, 23:28

Chodzi o:

rentę (z powodu niezdolności do pracy wywołanej chorobą)
czy
emeryture (z uwagi na wiek i staż pracy)?
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez DarkDario » Pn, 18 gru 2006, 04:19

Chodzi o:

rentę (z powodu niezdolności do pracy wywołanej chorobą)
czy
emeryture (z uwagi na wiek i staż pracy)?


Chodzi o Emeryture

Z góry Dziekuje za odpowiedz
DarkDario
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pn, 18 gru 2006, 08:31

Chodzi o Emeryture


Prawdopodobnie Twoja mam jest za młoda by przejść na taką emeryturę. Ale nie jestem specjalistą od spraw ZUSowskich.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez DarkDario » Pn, 18 gru 2006, 21:20

[/quote]

Prawdopodobnie Twoja mam jest za młoda by przejść na taką emeryturę. Ale nie jestem specjalistą od spraw ZUSowskich.

[/quote]

Ale mama jest juz na krusie bo po rozwiazaniu zakładu pracy przeszła z zusu na krus tak wiec z tego co juz wiem powinna za te 35 lat przepracowanych dostac emeryture
DarkDario
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pn, 18 gru 2006, 23:16

Emerytura z KRUS przysługuje ubezpieczonemu, który spełnia łącznie następujące warunki:
- osiągnął wiek emerytalny (60 lat dla kobiety, 65 lat dla mężczyzny);
-podlegał ubezpieczeniu emerytalno- rentowemu przez okres co najmniej 100 kwartałów.

Istnieje także możliwość uzyskania wcześniejszej emerytury, na wniosek ubezpieczonego rolnika, jeśli spełnia on łącznie następujące warunki:
- osiągnął wiek 55 lat, jeśli jest kobietą, albo 60 lat, jeśli jest mężczyzną;
- podlegał ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu przez okres co najmniej 120 kwartałów;
- zaprzestał prowadzenia działalności rolniczej.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość