Prosze o porade

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Postprzez kier_as » Pt, 6 lip 2007, 20:01

Nie moge zlapac , czy cytujac art 29 twierdzisz ze sprawe przegra czy wrecz przeciwnie. Zapewniam, iz z praktyki wiem o kazdorazowym wygraniu takiej sprawy przez pracownika, choc oczywiscie nie w kwocie żadanej a wyliczonej z najnizszego wynagrodzenia. Warunkiem oczywiscie swiadkowie (wiarygodni) ktorych ponoc ma
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pt, 6 lip 2007, 22:03

a co rozumiesz jako wygraną w tej sprawie?
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Pt, 6 lip 2007, 23:11

Jako wygrana rozumię w tym wypadku uzyskanie przez pracownika jakiegokolwiek wynagrodzenia od pracodawcy
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » So, 7 lip 2007, 00:15

Jako wygrana rozumię w tym wypadku uzyskanie przez pracownika jakiegokolwiek wynagrodzenia od pracodawcy



No wiesz można wygrać,a wynagrodzenia można nigdy nie uzyskać

Sady Pracy ZAWSZE sklaniaja sie na kozysc pracownika przeciwko pracodawcy


Pracodawcy też wygrywają,sam osobiście prowadziłem sprawe też o kasę(ale nie było to wynagrodzenie),po dwóch latach
procesu wygrałem,po drodze zaliczyłem dwie apelacie,sprawa była natym forum,ale z bliżej niewyjaśninych przyczyn wątek zniknął
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » So, 7 lip 2007, 10:46



No wiesz można wygrać,a wynagrodzenia można nigdy nie uzyskać


Egzekucja kazdego wyroku moze być trudna lub niemozliwa. Sadzę jadnak, że wyegzekwowanie od prosperujacego pracodawcy jest jednym z najprostszych. Mogę podac tysiąc znacznie bardziej wątpliwych.


Pracodawcy też wygrywają,sam osobiście prowadziłem sprawe też o kasę(ale nie było to wynagrodzenie),po dwóch latach
procesu wygrałem,po drodze zaliczyłem dwie apelacie,sprawa była natym forum,ale z bliżej niewyjaśninych przyczyn wątek zniknął


Z tego co piszesz nie wiem czy byłes pracownikiem, czy pracodawcą jak równiez o co wogóle była sprawa więc trudno mi się odniesć.

Jako rodzynek ( paranoje naszego prawa )podam jeszcze jeden prawdziwy przykład.
Zatrudniałem kiedyś 5 osób. Jedną zwolniłem. W Sadzie Pracy wygrala z art o zwolnieniach grupowych (masowych). Dobre?:) no cóż - przecie zwolniłem jednocześnie 20% ludzi zatrudnionych:))
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » So, 7 lip 2007, 11:18



Z tego co piszesz nie wiem czy byłes pracownikiem, czy pracodawcą jak równiez o co wogóle była sprawa więc trudno mi się odniesć.



w tamtym wypadku pracodawca(chociaż w chwili obecnej jestm i pracownikiem i pracodawcą)


Sprawa dotyczyła odszkodowania za to,że pracownik nie zrozumiał
za co został zwolniony,po stronie przeciwnej było duże wsparcie
inspekcji pracy.Po przegranym procesie poprosili mnie o skserowanie ostatniej apelacji
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » So, 7 lip 2007, 11:47



Z tego co piszesz nie wiem czy byłes pracownikiem, czy pracodawcą jak równiez o co wogóle była sprawa więc trudno mi się odniesć.



w tamtym wypadku pracodawca(chociaż w chwili obecnej jestm i pracownikiem i pracodawcą)


Sprawa dotyczyła odszkodowania za to,że pracownik nie zrozumiał
za co został zwolniony,po stronie przeciwnej było duże wsparcie
inspekcji pracy.Po przegranym procesie poprosili mnie o skserowanie ostatniej apelacji

Gratuluję wygranej. Jednak twoja historia tylko potwierdza moją teorię. Skoro wygrałeś w "trzeciej" instancji to znaczy , że miałes rację. Jednak Sądy nizszych instancji- zgodnie z moim twierdzeniem- stanęły po stronie pracownika i to wbrew obietywnej prawdzie
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości