apelacja - proszę o pomoc

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

apelacja - proszę o pomoc

Postprzez Kalina2 » Pn, 7 lut 2005, 17:20

Blisko dwa lata temu firma ktora miala z nami podpisana umowe na prowadzenie punku handlowego rozstala sie w nieprzyjemny sposob, lamiac zasady umowy.
Na zakonczenie zglosila do prokuratury sprawe o zagarniecie produktow i pieniedzy na wspolna kwote blisko 50 tys zl. Firma w miedzyczasie upadla.

Odbyla sie sprawa w sadzie rejonowym w ktorym zostalismy oczyszczeni z wiekoszsci zarzutow a zasadzono (z jednego paragrafu kare na 5 tys zl) z ktora sie nie zgadzamy ale nie wnieslismy apleacji. Powod? Sprawa ciagnela sie ponad rok, jestesmy zmeczeni, adwokat wzial od nas wiele pieniedzy za sparwe. Koszty kolejnej sprawy, apelacji i nerwow bylyby na pewno bliskie tej karze - wiec postanowilismy juz dac obie spokoj.
Dzis przyszlo pismo iz apelacja zlozona przez prokuarture zostala przyjeta i przeslana do sadu okregowego.

Co to oznacza? juz sie odbyla sprawa apelacyjna i bedzie od nowa calosc rozpatrywana? Co to oznacza ze prokuratura zlozyla apelacje? tzn ta firma za posrednictwem prokuratury - czy prokuratura sama od siebie? Czy sprawa bdzie rozpatrywana od poczatku?

Nie mam sil i jestem zdesperowana - absolutnie nic nie wzielismy z tej firmy,m teraz nie mamy zadnych dochodow i chcialabym aby maz wyjechal za granice - tu nie ma szans abysmy zarobili na kare i na utrzymanie i rehabilitacje niepelnosprawnego dziecka. Czy maz (jako glowny oskarzony) musi byc w Polsce?

Prosze o rade - pomoc - wiecej ewentualnie na priwa
Kalina2
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Apelacja w post.karnym

Postprzez Temida » Wt, 8 lut 2005, 00:17

Cześć !!!
Postaram się pomóc. Otóż, mam jedno pytanie: czy zapłaciliście te zasądzone 5 tys. zł? Może nie dopełniliście tej czynności? Po przeczytaniu Twojej wiadomości przypuszczam, iż postępowanie jest wszcęte z oskarżenia prywatnego, tę kwestię (oraz kwestię apelacji, oskarżycieli, itp.) reguluje Kodeks postępowania karnego. Tam, w art.60 par.1 jest napisane, że prokurator może włączyć się w każdej chwili do postępowania karnego, jeżeli wymaga tego interes społeczny, więc może był jakiś? Nie wiem, macie z mężem prawo do odpisu apelacji - art.446 par.2 - wtedy dowiecie się o co chodzi i na jakiej podstawie zostało wznowione postępowanie.
Jeszcze jedna ważna rzecz, tą apelację powinniście otrzymać "z urzędu" czyli pocztą (patrz w/w art.), jeżeli jej nie otrzymaliście, to może warto zadzwonić do Sądu i dowiedzieć się podając sygnaturę sprawy. Stawiennictwo Twojego Męża na rozprawie okrwslone jest w wezwaniiu Sądu, tzn. jezeli jest tam napisane bądź podkreślone :"stawiennictwo obowiązkowe" - to niestety Mąż musi się pojawić. Co do ew. wyroku, to na podst. 454 kpk oraz 455 kpk nie powinien być surowszy.
Temida
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Wt, 8 lut 2005, 00:31

Cześć !!!
Postaram się pomóc. Otóż, mam jedno pytanie: czy zapłaciliście te zasądzone 5 tys. zł


A jakie to ma znaczenie,przypuszczam,że nie mieli takiego obowiązku.
apelacyjna i bedzie od nowa calosc rozpatrywana?



Skoro mówisz,że do tej pory sprawa była w sądzie rejonowym
to rozprawy apelacynej nie było.

Co to oznacza ze prokuratura zlozyla apelacje?


To znaczy,że chce podwyższyć karę.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron