Przedawnienie za zalegle podadki wobec US

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

Postprzez artix » N, 30 gru 2007, 15:16

dziekuje wszystkim za porade, ide jutro na poczte i zobaczymy co tam przyszlo, prawdopodobnie odpowiedz na moja prosbe o raty. Zobaczymy co los przyniesie. A tak w ogole to mam jutro imieniny :)
artix
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez artix » Pt, 4 sty 2008, 01:31

bylo to pismo o nadaniu mi nr ewid. dla kasy fiskalnej ktora instalowalem jakis miesiac temu.


Przy okazji pojawily sie nowe okolicznosci. Otoz w dniu dzisiejszym moje konta z jednego z bankow zostal zostaly zajete. Powod blokady to jak podaje opis w banku ZAJ EGZ ..... DN 27.12.07

Srodki na koncie zostaly zablokowane i nie mozna ich juz wyplacic.

Przypomne tylko ze w dalszym ciagu nie otrzymalem odpowiedzi od US ws mojej prosby o rozlozenie na raty. Mialem ja otrzymac zgodnie z ostatnim pismem do 28grudnia 2007r. Bylem wielokrotnie na poczcie i nie bylo innego zadnego pisma do mnie. W zwiazku z tym nie wiem za bardzo jak mam rozumiec te zajecie egzekucyjne.

Mam oczywiscie zamiar jechac do us w tej sprawie. Jakies propozycje?
artix
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Pt, 4 sty 2008, 02:05

W ostatnim czasie poczta tak dziala ze listy ida nawet 4 tygodnie. w grudniu bylo najgorzej. warto w skarbowce dowiedziec sie czy choc cos zostalo wyslane do Ciebie. Odwolania w przypadku US nie wstrzymuja egzekucji. Niestety. Czesto w efekcie koncowym slono to kosztuje skarb panstwa ale nikt tego nie zmienia.
Mozesz oczywiscie zakladac nowe konta w innych bankach i tak grac kto kogo przechytrzy ale nie o to Ci chodzi przeciez. Wiec szczegolnie doluz staran by otrzymac ta odpowiedz a bedziesz wiedzial co robic.
Aha , staraj sie narazie by nie za wiele mogli na tym koncie znalezc bo im wiecej znajda tym mniejsze ich checi by byc przychylnymi Twoim prosbą
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pt, 4 sty 2008, 10:57

Pismo, które otrzymał bank dot. zajęcia wierzytelności z rachunków bankowych, komornik skarbowy doręczy i Tobie. Zwykle do dłużnika są wysyłane później niż do banku (z chyba oczywistych przyczyn) więc czekaj na kolejną przesyłkę ;)

Naczelnik US zawsze może przedłużyć sobie termin załatwienia sprawy o rozłożenie należności podatkowych na raty i zaczekać na efekty czynności egzekucyjnych.

Może optymistyczny w tej sprawie Kier_as coś doda :)
Wg. mnie US postępuje standardowo - podobnie jak drobny cwaniaczek - czyli aby przechytrzyć podatnika - przeciwnika, niestety.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez artix » Pt, 4 sty 2008, 10:59

na kontach mam zazwyczaj debety tak zeby nie bylo co za bardzo do stracenia. Dzis przyszly jakies listy z us. bede je mial pozniej. Oczywiscie napisze co tam bylo.

Tak czy siak spodziewam sie najgorszego. Ze stwierdzili ze moja firma nie rokuje nadziei na poprawe finansowa. Ewentualnie nie znalezli waznego interesu. Tak to sie chyba nazywa. Ale z tego co wiem to bede mogl jeszcze sie odwolac od tej decyzji do Izby Skarbowej.
artix
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez artix » Pt, 4 sty 2008, 11:06

Naczelnik US zawsze może przedłużyć sobie termin załatwienia sprawy o rozłożenie należności podatkowych na raty i zaczekać na efekty czynności egzekucyjnych.

Może optymistyczny w tej sprawie Kier_as coś doda :)
Wg. mnie US postępuje standardowo - podobnie jak drobny cwaniaczek - czyli aby przechytrzyć podatnika - przeciwnika, niestety.


Tylko ze czesto gesto samo moze sie przechytrzyc takim postepowaniem. Przeciez chcac zachowac plynnosc finansowa w firmie musze miec pieniadze.

Srodki ktore zostaly zablokowane na koncie nie sa przelewane od 2 dni na konta us. Moze to tylko taka forma zabezpieczenia z ich strony i zabierac jak na razie nie maja zamiaru niczego?
artix
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pt, 4 sty 2008, 11:37

Tylko ze czesto gesto samo moze sie przechytrzyc takim postepowaniem. Przeciez chcac zachowac plynnosc finansowa w firmie musze miec pieniadze.

US nie interesuje płynność finansowa lecz ściągnięcie podatków.

Teoretyzując: w obecnej sytuacji kupujesz towary i zadłużasz się u dostawców. Zapłatę za sprzedane przez Ciebie towary "przechwytuje" komornik skarbowy. Gdyby to długo potrwało, to spłacisz zadłużenie w US ale zadłużysz się u dostawców- innych przedsiębiorców...
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez artix » Pt, 4 sty 2008, 12:13

Slyszalem ze podobno jest jakis przepis w ktorym to srodki zapobiegawczenie nie moga byc zbyt dolegliwe. Chodzi o to by nie uniemozliwialy prowadzenie np. firmy.
artix
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Pt, 4 sty 2008, 20:25

Naczelnik US zawsze może przedłużyć sobie termin załatwienia sprawy o rozłożenie należności podatkowych na raty i zaczekać na efekty czynności egzekucyjnych.

Może optymistyczny w tej sprawie Kier_as coś doda :)
.


No wiec o tym "optymistycznie" pisalem, wspominajac ze dobrze aby konto zasobne nie bylo. Gdy efekty egzekucji beda zerowe to naczelnik przychylniejszy sie stanie.

Natomiast jesli chodzi o zajmowanie konta czesciowo aby plynnosc finansowa pozostala - to czegos takiego w Polsce nie ma. Nawet jesli rozloza na raty to z konta zedra co miesiac pelna rate nie patrzac na nic. Na nieszczescie dla dluznikow komornik jest bezwzgledny, natomiast na szczescie dla dluznika komornik jest leniwy i ma bardzo malo wlasnej inicjatywy. Ale o tym to jak wyjasni sie sprawa rat i po podjeciu decyzji: splacasz czy udajesz bankruta:)
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pt, 4 sty 2008, 21:46

splacasz czy udajesz bankruta:)

Ja od początku proponuję udawać bankruta :)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości