czy zażalenie = apelacja?

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

czy zażalenie = apelacja?

Postprzez BolekM » N, 25 lis 2007, 14:12

Witam! Miałem sprawę w sądzie przeciw pracodawcy, wygrałem. Teraz było postępowanie egzekucyjne, ale sąd chyba nie chce się mieszać i odrzucił mój wniosek o kontynuację egzekucji informując, że w ciągu 7 dni mogę złożyć zażalenie, wpłacając 30zł. Mam pytanie, ktoś się orientuje, czy to zażalenie jest równoznaczne z wszczęciem procesu apelacyjnego? Jak to wygląda? Będę wdzięczny za podpowiedzi.
BolekM
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » N, 25 lis 2007, 22:37

Podpowiedź (zakładając, że przedmiotem sporu było świadczenie pieniężne): złóż do sądu wniosek o wydanie tytułu wykonawczego. Gdy go uzyskasz, złóż do komornika wniosek o wszczęcie egzekucji i załącz oryginał otrzymanego tytułu wykonawczego.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

czy zażalenie = apelacja

Postprzez BolekM » Pn, 26 lis 2007, 13:27

Witam Owszem świadczenia pieniężne były przedmiotem sporu, ale już je wyegzekwowałem. Sprawa dotyczy błędnie wystawionego świadectwa pracy, a sąd uznał, że świadectwo miało być wydane i zostało, w jego poprawność natomiast nie chce ingerować. Pracodawca sam z siebie też nie chce poprawić. Mam zamiar w związku z tym wnieść zażalenie, i stąd moje pytanie.
BolekM
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron