Uzasadnienie wyroku

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Postprzez Pandar » So, 24 sty 2004, 14:26

Jeśli masz pisemne uzasadnienie wyroku, to możesz też żądać umieszczenia na nim wzmianki o sprostowaniu (art. 350 § 2 kpc) ;)

Złożyłem wniosek dołączając udzielony mi odpis.
Wczoraj doręczono mi nowy odpis wyroku z nowym odpisem uzasadnienia. Znowu "podmiana".
Czy to zgodne z prawem? Co to wogóle za procedura?
Przepis jest jasny, że umieszcza się wzmiankę o sprostowaniu a nie wymienia odpis :(
Co mogę zrobić w tej sytuacji żeby mieć odpis wyroku ze wzmianką?
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 24 sty 2004, 15:08

Przepis jest jasny, że umieszcza się wzmiankę o sprostowaniu a nie wymienia odpis :(
Co mogę zrobić w tej sytuacji żeby mieć odpis wyroku ze wzmianką?


Art. 350 § 2 kpc:

Sprostowanie sąd może postanowić na posiedzeniu niejawnym; o sprostowaniu umieszcza się wzmiankę na oryginale wyroku, a na żądanie stron także na udzielonych im wypisach. Dalsze odpisy i wypisy powinny być zredagowane w brzmieniu uwzględniającym postanowienie o sprostowaniu.

Odpis wyroku ze wzmianką o sprostowaniu możesz zatem otrzymać, o ile dostarczysz do sądu posiadany odpis i zażądasz zamieszczenia wzmianki.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pandar » So, 24 sty 2004, 17:36

Odpis wyroku ze wzmianką o sprostowaniu możesz zatem otrzymać, o ile dostarczysz do sądu posiadany odpis i zażądasz zamieszczenia wzmianki.

Tak też zrobiłem. Otrzymałem jednak nowy egzemplarz odpisu.
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 25 sty 2004, 02:22

To koło się zamyka... Można oczywiście upierać się i żądać zamieszczenia wzmianki o sprostowaniu na posiadanym odpisie, ale czy warto ? Chyba sobie odpuściłbym...
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości