Uzasadnienie wyroku

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Postprzez Marcin » Pt, 12 gru 2003, 19:47

ROTFL chyba złożę zażalenie


Możesz :) - zgodnie z art. 394 § 1 pkt 8 kpc zażalenie przysługuje na postanowienie, którego przedmiotem jest sprostowanie lub wykładnia orzeczenia albo ich odmowa. Argument - sąd użył znaku graficznego nieznanego ustawie :). § i & wyglądają ciut inaczej :D.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pandar » Pt, 12 gru 2003, 20:30

Argument - sąd użył znaku graficznego nieznanego ustawie :). § i & wyglądają ciut inaczej :D.

Sąd chyba już to "odkrył" ;)
W postanowieniu o oddaleniu wniosku o sprostowanie ręcznie poprzeprawiano długopisem literę "s" żeby wyglądała jak § :D
Tak więc nawet Wysokiemu Sądowi konsekwencji zabrakło :)
Zatem Darek miał rację co do zakresu znajomości Sądu obsługi komputera :P

Biedny ten mój przeciwnik - będą dodatkowe koszty przez niewiedzę Sądu :D
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 12 gru 2003, 21:43

W postanowieniu o oddaleniu wniosku o sprostowanie ręcznie poprzeprawiano długopisem literę "s" żeby wyglądała jak §


To już trąci fałszerstwem :D
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pandar » Pt, 12 gru 2003, 21:49

To już trąci fałszerstwem :D

Kpiną napewno ;)
Zresztą o sprostowanie tego postanowienia też złożę wniosek bo przekręcili moje nazwisko :P
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 12 gru 2003, 21:51

Niezły ten sąd ;)
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pandar » Pt, 12 gru 2003, 21:54

Niezły ten sąd ;)

To delikatnie powiedziane :D
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pandar » So, 20 gru 2003, 17:31

Dostałem dzisiaj pismo z sądu: "Sąd Rejonowy (...) przesyła prawidłowo sporządzony odpis postanowienia. Za powstałą omyłkę podczas sporządzania maszynopisu przepraszamy."
W załączeniu jest odpis postanowienia, które już zaskarżyłem zażaleniem, oraz pouczenie, że w terminie 7 dni od doręczenia postanowienia mogę złożyć zażalenie.

Drugim listem nadesłano wezwanie do uzupełnienia braków formalnych zażalenia (od tego "poprawionego" postanowienia) poprzez uiszczenie wpisu.

Mam pytania:
- co to za "procedura", takie "podmienianie" postanowień?
- jeżeli zażalenie mogę złożyć w terminie liczonym od dnia doręczenia postanowienia, to czy moje poprzednie zażalenie zostało wniesione skutecznie?

Na marginesie- sąd już ustalił położenie w komputerze znaku graficznego "paragraf" :D
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 21 gru 2003, 13:43

Dostałem dzisiaj pismo z sądu: "Sąd Rejonowy (...) przesyła prawidłowo sporządzony odpis postanowienia. Za powstałą omyłkę podczas sporządzania maszynopisu przepraszamy."


Czego dotyczyła ta pomyłka ?

W załączeniu jest odpis postanowienia, które już zaskarżyłem zażaleniem, oraz pouczenie, że w terminie 7 dni od doręczenia postanowienia mogę złożyć zażalenie.

Drugim listem nadesłano wezwanie do uzupełnienia braków formalnych zażalenia (od tego "poprawionego" postanowienia) poprzez uiszczenie wpisu.


Zażalenie składałeś po otrzymaniu pierwszej wersji postanowienia, czy też po otrzymaniu tej "poprawionej" ?

- co to za "procedura", takie "podmienianie" postanowień?


Jeśli sąd nie zrobił tego w trybie sprostowania (art. 350 kpc), to nie ma takiej procedury.

- jeżeli zażalenie mogę złożyć w terminie liczonym od dnia doręczenia postanowienia, to czy moje poprzednie zażalenie zostało wniesione skutecznie?


M.zd., tak. Uważam także, że skutki wywołuje postanowienie doręczone w pierwotnym brzmieniu, a nie to "poprawione". Jeśli ktoś przepisywał na maszynie to, co sędzia napisał odręcznie, pomylił się, nie sprawdził i wysłał w takiej postaci, to według mnie takie doręczenie jest skuteczne. Inaczej nie dałoby się ustalić nigdy, czy na przykład orzeczenie się uprawomocniło, bo sąd mógłby po roku "zorientować" się, że wysłał wadliwy tekst.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pandar » N, 21 gru 2003, 14:20

Czego dotyczyła ta pomyłka ?

Pomyłka dotyczyła oznaczenia powoda (czyli mnie) i polegała na dodaniu mi drugiego imienia, przekręceniu nazwiska i wskazaniu innego miejsca zamieszkania (inne miasto).
Pewnie Sąd nie zmienił w komputerku we wzorze danych ;)
Zażalenie składałeś po otrzymaniu pierwszej wersji postanowienia, czy też po otrzymaniu tej "poprawionej" ?

Po otrzymaniu pierwszej wersji.
Jeśli sąd nie zrobił tego w trybie sprostowania (art. 350 kpc), to nie ma takiej procedury.

Jak mogę na to zareagować?
Nie jest to w trybie sprostowania a "podmiany" przez sekretarza sądowego.
Ponadto treść uzasadnień dwóch wersji tego samego postanowienia różni się nieznacznie. Nie są to omyłki tylko jest więcej wyrazów w poprawionym postanowieniu :D
Jeśli ktoś przepisywał na maszynie to, co sędzia napisał odręcznie, pomylił się, nie sprawdził i wysłał w takiej postaci, to według mnie takie doręczenie jest skuteczne.
Czy takie pomyłki w przepisywaniu również podlegają sprostowaniu w trybie art. 350 kpc?

Jak więc zareagować na korespondencję z sądu?
Sekretarz przysyła w odpowiedzi na mój wniosek o sprostowanie postanowienia pismo w stylu "sory, stary, pomyliłam się - masz tu nowe postanowienie i się odwal" oraz poprawione zgodnie z moim wnioskiem postanowienie ze starannym uzsadnieniem.
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 21 gru 2003, 15:26

Jak mogę na to zareagować?
Nie jest to w trybie sprostowania a "podmiany" przez sekretarza sądowego.
Ponadto treść uzasadnień dwóch wersji tego samego postanowienia różni się nieznacznie. Nie są to omyłki tylko jest więcej wyrazów w poprawionym postanowieniu :D


Jeśli merytorycznie postanowienie nie zmieniło się, to myślę, że nie musisz reagować. Inna sprawa, że takie postępowanie sądu jest naganne.

Jeśli ktoś przepisywał na maszynie to, co sędzia napisał odręcznie, pomylił się, nie sprawdził i wysłał w takiej postaci, to według mnie takie doręczenie jest skuteczne.Czy takie pomyłki w przepisywaniu również podlegają sprostowaniu w trybie art. 350 kpc?


Zależnie od ich rozmiaru, mogą podlegać sprostowaniu. Nie można natomiast prostować w tym trybie takich błędów, których sprostowanie prowadziłoby do faktycznej zmiany orzeczenia.

Jak więc zareagować na korespondencję z sądu?
Sekretarz przysyła w odpowiedzi na mój wniosek o sprostowanie postanowienia pismo w stylu "sory, stary, pomyliłam się - masz tu nowe postanowienie i się odwal" oraz poprawione zgodnie z moim wnioskiem postanowienie ze starannym uzsadnieniem.


Jeśli poprawione postanowienie nie zmienia merytorycznie swego sensu, myślę, że nie ma potrzeby reagowania, zwłaszcza że sąd chyba chce nadać bieg Twojemu zażaleniu (skoro wezwał Cię do uiszczenia wpisu). Możesz ewentualnie napisać, że uważasz je za skuteczne i nie zamierzasz wnosić kolejnego. Jeśli czujesz silną wewnętrzną potrzebę reakcji na sposób postępowania sądu, możesz poskarżyć się do przewodniczącego wydziału albo prezesa sądu.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości