Może wiecie prawo pracy ?

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Może wiecie prawo pracy ?

Postprzez arot30 » Śr, 26 lis 2003, 22:39

Witam.

Dzisiaj przed Sadem Pracy został ogłoszony wyrok w mojej sprawie. Jest korzystny dla mnie(prawie jestem zadowolony), ale mniejsza o to, przejdźmy do pytanka.

Sąd nadał części kwoty zasądzonej klauzulę natychmiastowej wykonalności. Wiem, że muszę złożyć wniosek o wydanie jego, ale Strona składa wniosek o wydanie uzasadnienia wyroku.

Czy ja mogę jednocześnie wystąpić o wydanie wyroku z tą klauzulą i z wnioskiem o uzasadnienie wyroku ?.

A co się dzieje z pozostałą częścią zasądzonej kwoty i jak długo będzie trwało wyciągnięcie pieniążków od Strony jeżeli nie złoży apelacji ?.
Jakie to terminy ?.

Proszę o krótki opis.

Z góry bardzo dziękuję.
Arek
arot30
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 26 lis 2003, 23:55

Czy ja mogę jednocześnie wystąpić o wydanie wyroku z tą klauzulą i z wnioskiem o uzasadnienie wyroku ?


To powinny być chyba oddzielne wnioski, ale nie widzę przeszkód dla ich równoczesnego złożenia.

A co się dzieje z pozostałą częścią zasądzonej kwoty i jak długo będzie trwało wyciągnięcie pieniążków od Strony jeżeli nie złoży apelacji ?.
Jakie to terminy ?.



Jeśli wyrok się uprawomocni, musisz zorientować się, czy druga strona zechce dobrowolnie zapłacić. Jeśli nie, poproś sąd o nadanie wyrokowi klauzuli wykonalności i udaj się do komornika. O ile sąd ma na to teoretycznie 3 dni (art. 781 [1] kpc, ale to tylko termin instrukcyjny, rzadko dotrzymywany w praktyce), o tyle w przypadku komornika najwięcej zależy od jego skuteczności ;).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 26 lis 2003, 23:59

Dodam jeszcze, że w części, w której wyrok sądu I instancji ma rygor natychmiastowej wykonalności, też obowiązuje (o ile pozwany nie zapłaci dobrowolnie) nadanie mu klauzuli wykonalności i udanie się do komornika.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości