Prawo Pracy

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Prawo Pracy

Postprzez marshal » Cz, 29 wrz 2005, 18:40

Witam.
Mam dwa pytania.
Czy jak rozwiąże umowę o pracę na zasadzie porozumienia stron(czyli sam się zwalniam) to:

- mogę rządać od pracodawcy odprawy 3-y miesięcznej?
(słyszalem ,że w tej sytuacji coś się zmieniło)Pracuje ponad 5 lat.

-I czy jak własnie tak jw rozwiąże umowę to przez pierwsze trzy miesiące nie dostanę kuronia-a po tych trzech miesiącach dostawać będę tylko przez trzy?? Czy to jest prawda?
Pozdrawiam,dziekuje za pomoc i oświecenie.
marshal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 29 wrz 2005, 19:38

Czy jak rozwiąże umowę o pracę na zasadzie porozumienia stron(czyli sam się zwalniam)


Z prawem pracy nie jestem na bieżąco więc z głowy nie jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje szczegółowe pytania. Zwrócę jedynie uwagę, że rozwiązanie umowy o pracę w drodze porozumienia stron to coś zupełnie innego niż sytuacja kiedy to Ty się zwalniasz sam. Zwalniasz się sam składając pracodawcy jednostronne wypowiedzenie stosunku pracy, ewentualnie rozwiązujesz go bez wypowiedzenia (kodeks pracy wyjątkowo daje stronom umowy takie uprawnienie) także w drodze własnego oświadczenia złożonego jednostronnie pracodawcy.

Myślę, że dla jasności sytuacji warto by było abyś określił jednoznacznie czy zwalniasz się sam, czy w drodze porozumienia stron Ty i pracodawca zgodnie decydujecie że odchodzisz.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez marshal » Cz, 29 wrz 2005, 19:45

Znalazłem sobie inną pracę i powiedziałem mojemu pracodawcy,że odchodzę bo mam inną pracę.Złożyłem dwutygodniowe obowiązujące mnie wypowiedzenie.Pracodawca mój powiedział,że moge od razu odejść bez dwutygodniowego wypowiedzemia.Jednakże ja złożylem dwutygodniowy okres.I w związku z tym czy należy mi sie odprawa-pracowałem 5lat.
marshal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 29 wrz 2005, 21:59

Nie, nie należy Ci się odprawa. Przecież sam wypowiedziałeś umowę. Z tego, co piszesz, wnioskuję, że pracodawca nie miał zamiaru Cię zwalniać.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron