domeny.pl - problem

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

Postprzez zasit » Śr, 9 lip 2008, 11:09

Z żądaniem uznania postanowienia wzorca umowy za niedozwolone można wystąpić również wtedy, gdy pozwany zaniechał jego stosowania, jeżeli od tego zaniechania nie minęło sześć miesięcy (art. 479[39] k.p.c.).

Wlasnie tutaj powstaje problem z rozumeniu slowa "zaniechanie" jak juz wczesniej powiedzialem promocja obowiazyla maj - czerwiec 2007 r i tylko w tej promocji obowiazywal ten zapis ale po roku czasu domeny.pl ciagle sie na niego powoluja, regulamin ten jest jeszcze dostepny na ich stronie. A wiec zapis nie uzywany w nowych regulaminach ale ciagle uzywany w celu otrzymania zaplaty.
zasit
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Śr, 9 lip 2008, 11:21

Czyli sprawa jest prosta: zapis od ponad roku (czerwca 2007 roku) nie funkcjonuje już w obrocie z konsumentami jako postanowienie wzorca umowy. Funkcjonuje wyłącznie jako postanowienie umowy już zawartej, zatem posługujący się nim w przeszłości przedsiębiorca nie ma legitymacji procesowej w sprawie o jakiej dyskutujemy.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez zasit » Śr, 9 lip 2008, 14:08

nie ma legitymacji procesowej w sprawie o jakiej dyskutujemy

czyli ......
zasit
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Śr, 9 lip 2008, 14:20

Przedsiębiorca nie ma biernej legitymacji procesowej (tzn. występowania jako strona pozwana) w procesie przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów (dawniej Sąd Antymonopolowy) o uznanie postanowienia wzorca umowy za niedozwolone.

Czyli... jeśli wniósłbyś pozew o jakim pisaliśmy- przegrałbyś sprawę.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez zasit » Śr, 9 lip 2008, 14:33

Wlasnie nie wysylalem wniosku bo mnie ten czas caly czas dreczyl
zasit
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Śr, 9 lip 2008, 14:44

Wlasnie nie wysylalem wniosku bo mnie ten czas caly czas dreczyl

No to... nie jesteś 360 zł "w plecy" ;)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

???

Postprzez erdbeer » Pt, 18 lip 2008, 12:33

Witam
Mam również pytanie. Rok temu kupilem domene z serwerem na firme. Sprawa klasyczna, nie doczytałem regulaminu, po 3 mcach kazano mi zaplacic kilkaset zl za kontynuacje, i teraz po roku przeslali mi przypomnienie o wygasaniu umowy i o mozlwosci zerwania umowy 1 m-c przed uplywam termniu - oczywiscie bylo juz po terminie. Wiec napisalem, ze im dziekuje i wtedy zaczely sie tel
Pani zaproponowala mi zmiane umowy, czyli mam zaplacic 99 zl i 549 za serwer. nie odpowiedzialem, gdyz zaglebilem sie w temat na róznych forach i teraz mailem przeslali mi fakture proforma na zaplate 1098zl plus kara za zerwanie lojalnosciówki. termin zakonczenia umowy mijal 16.07.08, natomiast w listopadzie 2007 zakonczylem działalnosc -
1. faktura wystawiona jest na firme, ktora juz nie istnieje. czy nadal mnie obowiazuje?
2. jezeli dobrze to rozumiem, placilem za domene i serwer, które regulowane byly regulaminem z danego dnia zakupu. Skoro firma zmienila regulamin w 2008 r bez powiadomienia mnie i bez uzyskania mojej akceptacji, to czy mam prawo wypowiedziec umowe i nie placic tego 1100 zl?
oczywiscie rozumiem, ze jak trzeba bedzie zaplacic kosztyy manipulacyjne, to spoko, bo nikt nie dziala za darmo,ale pani podając mi w mailu dlaczego mam zaplacic zacytowala przepis z nowego regulaminu!
przeczytalem juz mnostwo wypowiedzi na ten temat i przyznam sie ze juz sie troche gubie...
help!
erdbeer
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Cz, 24 lip 2008, 00:57

Żadnych kosztów manipulacyjnych :)
Nie akceptujesz zmian we wzorcu umowy więc nie przedłużasz umowy na nowych warunkach.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

gość

Postprzez erdbeer » Cz, 24 lip 2008, 10:56

Darek! jeżeli masz racje, to jesteś gość!:)
Fajnie ze dzielisz sie swoją wiedzą, bo mało takich kolesi zostało
Pozdro
erdbeer
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 29 lip 2008, 12:19

Darek! jeżeli masz racje, to jesteś gość!:)
Fajnie ze dzielisz sie swoją wiedzą, bo mało takich kolesi zostało
Pozdro

:)
Dobry tekst ;)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron