Umowa Ustna - Umowa Elektroniczna odnosnie domeny

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

Umowa Ustna - Umowa Elektroniczna odnosnie domeny

Postprzez jazda » Wt, 29 sie 2006, 23:47

Witam, mialem pewna domene swiezo zarejestrowana i zglosila sie do mnie firma X ktora chciala by ja kupic (nie ma praw do domeny, jest to zwykly wyraz z nazwa przedmiotu ktorymi handluje, po prostu zwykla sprzedaz domeny). Uzgodnilismy telefoniczne cene itp, nastepnie przesłałem umowe e-mailem do tej firmy aby zobaczyla co i jak i dopisala swoje dane (ja swoje dane oraz sume za jaka miala byc sprzedana domena juz wpisalem do tej umowy). Umowilismy sie ze firma X mi to nastepnego dnia odesle, ja PODPISZE, zeskanuje i im wysle, ale nastpenego dnia z rana dostalem telefon od firmy Y z bardzo korzystna cena. Firmie Y bardzo zalezalo na czasie a ze cena byla dosc duza jak za taka domene, podpisalem umowe i domene sprzedalem. Wiem ze zachowalem sie troche nie w porzadku odnosnie firmy X, ale coz wybrałem korzystniejsza oferte. Teraz firma X do mnie wydzwania i mowi ze juz zawarlismy umowe i ze wplaci mi pieniadze i chce dostac te domene. Domyslam sie ze jak wplaci to mam natychmiast odeslac, ale czy oni maja jakies prawa do tej domeny? Nie zdazylem podpisac umowy i im przeslac to chyba takiej umowy w ogole miedzy nami nie bylo? Tak to bym wział na chłopski rozum, czy moze prawo jest takie, ze jak cos powiedzialem to juz mnie obowiazuje "umowa ustna"?


Pozdrawiam
jazda
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron