Sprawa subdomeny www domeny szczyrk.pl

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

Sprawa subdomeny www domeny szczyrk.pl

Postprzez AzteK » Śr, 22 wrz 2004, 13:36

Witam.
Sprawa która chce opisac i poprosic o pomoc jak przystalo w przypadku polskiego "internetu" będzie skomplikowana.
Całkiem niedawno właścicielem domeny http://szczyrk.pl byl NASK do momętu kiedy UM miejski w Szczyrku nie wykazał zainteresowania ową domeną. Wtedy tez NASK przekazał dysponenture domeną w/w UM.
Panu Bumistrzowi najwodoczniej nie spodobało sie, że podczas gdzy NASK byl jeszcze administratorem to sprzedawał subdomeny w tej wlasnie domenie. Tak więc stalem sie jako jeden z pierwszych właścicielem subdomeny www domeny ( jak juz wiem feralnej domeny szczyrk.pl)- Spredanej przez NASK.
NASK przekazał domene Um na ściśle ustalonych warunkach tzn. że UM w Szczyrku zobowiązany był do przestrzegania warunków umów podpisanych przez NASK z jego klientami czyli np. Mną:).Jak juz mowilem Burmistrzowi miasta szczyrk (Czesław Marek ) bo to o nim mowa nie spodobalo sie to iz nask ośmielił sie cos w ogole sprzedać bez ich wiedzy wtedy kiedy to nie oni jeszcze wlaścicielem domeny byli wiec co za tym idzie zrobil sobie nowy reglamin rejestracji sobdomen i postanowil mi zminic delegacje subdomeni z mych serwerów DNS na inne.( mało kto wie ze adresy mozna tez wpisywać bez www)
Ja oczywiscie pytam jakim prawem? ale jak i UM w szczyrku tak i sam NASK umywali rece wiec załorzylem im sprawe.
Nastąpiło takzwane zabezpiecznie w tym wypadku delegacji serwerów DNS do czasu wyjaśnienia sporu.
Jednak UM nie wywiązuje sie i mimo wyroku sądu tzn "zabezpiecznia" nie chce przywrucic delegacji subdoemnki na moje DNS serwery. Me pytanie brzmi co mam zorbic aby to na nich wymusić - z tego co wiem mogę zgłosic sie do komornika ale jak, komornik może zabezpieczyć coś fizycznego a delegacja domeny napewno czyms takim nie jest poza oczywiscie "Plikiem Strefy". Prosze Was o pomoc, co mam napisac z jakim wniskiem wystąpić do komrnika, czy komornik moze wystąpic omijająć UM w szczyrku bezpiśredfnio do providera Um w Szczyrku o to by on przywrucil "zabezpieczone sondownie" ustawiania serwerów DNS? jak to poprostu wymusic na nich , prosze mnie źle nie zrozumieć ale UM bedzie caly czas kombinował a co za tym idzie strata czasu i straty dla mojego serwisu .

Pozdrawiam

AzteK
AzteK
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Śr, 22 wrz 2004, 14:32

Na czym polega dokładnie to zabezpieczenie?
Przytocz sentencję orzeczenia.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Sprawa subdomeny www domeny szczyrk.pl

Postprzez aztek » Cz, 23 wrz 2004, 08:42

Postanowienie:
Sąd postanaowia:
uwzględnić wniosek powoda o zabezpieczenie roszczenia poprzez zakazanie pozwanej:
- zmiany abonenta subdomeny "www" w domenie ".szczyrk.pl" z naszej firmy na innego abonenta
- zmiany delegacji nazwy subdomeny "www" w domenie "szczyrk.pl" z istniejących serwerów DNS na inne serwery.


AzteK.
aztek
 


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron