Odkupienie domeny internetowej

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

Odkupienie domeny internetowej

Postprzez ent » Wt, 14 wrz 2004, 14:02

Witam,

Chce odkupić od pewnej osoby domenę. Domena jest wykupiona na firmę, ja jestem osobą prywatną. Sprzedający zaoferował mi, że po wpłacie pieniędzy wystawi mi fakture, a domene przeniesie na mnie - a konkretniej da mi dostęp do panelu, w którym będe mógł zmienić dane abonenta i stane się włascicielem domeny. Osoba ta twierdzi, że wykonywała już tego typu transakcje.

Ale czy od strony prawnej ta domena będzie moja? Bo o ile dobrze mi wiadomo, powinna nastąpić cesja domeny (ja i on wysyłamy dokument z informacją, że oddaje/przyjmuje domenę). Czy takie rozwiązanie - bez cesji - też jest dopuszczalne, czy będzie w przyszłosci kłopotliwe?
ent
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 14 wrz 2004, 18:32

Wszystko jest dobrze do czasu pojawienia się problemów ;)
Jeśli chodzi o domenę zarejestrowaną w NASK, to tylko cesja (bezpłatna zresztą) praw do domeny zapewnia przeniesienie tych praw.
Nie dokonując cesji może Cię np. zaskoczyć sytuacja, gdy z powodu zalegania "zbywcy" z opłatami za inne domeny zablokowana czy usunięta zostanie także "Twoja".
NASK ma kilka systemów informatycznych w których należy dokonać zmiany. Nie wiem na czym one polegają poza czysto biurokratycznymi czynnościami, gdyż procedurę znam tylko z pisma NASK.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron