Umowa o staż

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Umowa o staż

Postprzez Cyrkonia » Pn, 12 cze 2006, 12:54

Z kim pracodawca zawiera umowę o staż: z absolwentem czy urzędem pracy? Kto płaci i w jakiej wysokości minimum nalezy ustalić wynagrodzenie? Czy pracownika na stażu zatrudnia się na takich samych zasadach co zwykłego pracownika? - chodzi o umowa na czas próbny, wypowiedzenie, składki, wynagrodzenie?
Cyrkonia
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Staż...

Postprzez marzena_j » Śr, 14 cze 2006, 07:49

Witaj nie wiem czy ci sie to przyda ale ja jestem po półrocznym stażu i to załatwia sie przez urząd pracy...tzn. ja np tam poszłam i oni mnie zapisali jako osobe chetna na staz podali mi adres firmy gdzie stawiałysmy sie (nas akurat bylo 7 dziewczyn) mialysmy rozmowe i wybrali dwie w tym mnie :-). Jesli chodzi o wynagrodzenie to płaci je urzad pracy i jest to kwota ok 540 zl czy jakos tak juz tak dokladnie nie pamietam,dodatkowo przylugiwaly mi za kazdy przepracowany mieisiac 2 dni urlopu.W sumie pracodawca nie ponosi żadnych kosztów bo np badania lekarskie sa kierowane również przez urzad pracy.No to w sumie tyle nie wiem czy ci te informacje w czyms pomogą ale być może...Milego dnia
marzena_j
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

jeszcze raz ja...

Postprzez marzena_j » Śr, 14 cze 2006, 07:55

Aha i jeszcze jedno to pracodawca zglasza sie do urzedu z checia przyjecia stazystów, ni i te składki (ktorych jest oczywiscie nie wiele poniewaz urzad skarbowy odprowadza tylko podatek i składke zdrowotna od tej kwoty stazu) odprowadza urząd skarbowy.Noi nie ma zasady ze firma po stazu musi przyjac do pracy...mi sie akurat udalo z tym ze narazie mam jeszcze umowe na okres probny na rok i dopiero potem umowe na stałe, bo to tak jakbym przez ten staż przeskoczyla np 3 miesieczny okres probny, mam nadzieje ze nie namieszalam i wszystko bedzie jako tako czytelne...:-)
marzena_j
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości