Urząd pracy - staż?

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Urząd pracy - staż?

Postprzez schalker » Pt, 14 lip 2006, 18:55

Witam, skonczylem wlasnie studia licenjackie dzienne i zarejestrowalem sie jako bezrobotny. szukam pracy ale wiadomo jak jest i chcialbym w miedzyczasie odbyc staż...w dokumentach wpisalem iz nigdy nigdzie nie pracowalem, nie mialem zadnych dochodów....dopiero pozniej przypomnialo mi sie ze obslugilwalem impreze okolicznosciową, byl to 4 dni pracy na umowe-zlecenie.

czy takie umowa przekresli moje szanse na staz? (gdyz podobno o staz moga sie ubiegac osoby bez doswiadczenia zawodowego)

Prosze o pomoc
schalker
 

Postprzez Feliks » So, 31 sty 2009, 18:15

Z tego co mi wiadomo, to nie. Staż polega na zdobyciu doświadczenia zawodowego w twojej specjalizacji ze studiów, ale i poszerzenie wiedzy o inne dziedziny by łatwiej było dostać pracę. Inżynier, który coś tam pracował w biurze architektonicznym może odbyć staż np. w geodezji. Wcześniejsza praca nie przekreśla możliwości odbycia stażu, ważny jest wiek i czas od skończenia studiów, bo co do tego są prewne ograniczenia jedynie.


Ja mam inne pytanie, więc by nie mnożyć watków podepnę się tutaj. Sam znalazłem sobie staż -wysłałem Cv do pewnej agencji, zaproszono mnie na rozmowę, przyjęto nieformalnie i dopiero wtedy szedłem zarejestrować sie w pośredniaku pod kątem tego konkretnie stażu. Staż miałem na 3 miesiace i nie chciałem go przedłużać. Wiedziała o tym kadrowa i wszystkie osoby, które zemną pracowały. Kiedy w przewidzianym dniu stawiłem się w pośredniaku oddać dokumenty -które sekunde wcześniej podpisała kadrowa bez mrugnięcia okiem i w miłem atmosferze- powiedziano mi, że przedłużono mi staż i jak się nie stawię poniosę konsekwencje -cofnięcie statusu bezrobotnego na 3 miesiace bodajże. Wytłumaczyłem, że to ich sprawa, a ja się na nic nie zgadzałem i niech to teraz wyjaśniają. Po chwili panienka wróciła i powiedziała, że zrobia tak, jakby tego przedłużenia nie było. Dostałem wiec jak to bezrobotny termin do stawienia się w pośredniaku. Staż zakończyłem 22 grudnia, termin mam na 16marca. Myślałem, że to normalne. Teraz jednak znajoma mówi mi, że do posredniaka będzie latała co miesiac się podpisać, więc to, że je mam isć po 3 miesiacach podpada pod oszukanie mnie i nie wiem, czy teraz to ja nie jestem winien, że zerwałem staż...
Czy ktoś się orientuje, czy to normalne, że czekają mnie 3 miesiace wakacji od pośredniaka?
Feliks
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: Urząd pracy - staż?

Postprzez zboncak.wilber » Cz, 6 sty 2022, 11:26

Skoro jesteśmy w temacie, to podpytam jak to jest. Znalazłem taki artykuł: https://whiblo.pl/blog/czy-bezplatny-staz-jest-legalny/ i zastanawiam się, czy faktycznie bezpłatny staż jest legalny? Chodzi za mną od jakiegoś czasu zmiana pracy. Z wykształcenia jestem księgowym, ale już mnie nudzi ten zawód i chciałbym trochę podziałać w IT. Tylko niestety nie mogę sobie pozwolić na 3 miesiące bez pracy, po to aby iść na staż. Jak myślicie?
zboncak.wilber
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 6 sty 2022, 11:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Urząd pracy - staż?

Postprzez karto » Śr, 27 wrz 2023, 13:29

Zamiast tego polecam ten kierunek - https://www.zawodelektryk.pl/technik-el ... urs-online"
Łatwo sobie poradzicie, ale potrzebne jest odpowiednie podejście.
Cudów od razu nie będzie, ale krok po kroku dojdziecie do tego, na czym wam zależy.
I to droga do konkretnego zawodu, a nie byle jakiego.
karto
 
Posty: 27
Dołączył(a): Wt, 5 wrz 2023, 08:30


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron