Umowa dzierzawy lokalu uzytkowego.

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Umowa dzierzawy lokalu uzytkowego.

Postprzez Maria » N, 4 lis 2001, 17:05

Czy wlasciciel budynku, moze w umowie dzierzawy zamiescic zapis:" dzierzawca ponosi koszty remontów czesci wspólnych "
bez okreslenia tych czesci.
Maria
Maria
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

do umowy dzierzawy

Postprzez Maria » N, 4 lis 2001, 22:58

W zwiazku z tym,ze mam podpisac umowe dzierzawy na czas okreslony/ trzy lata/ mam watpliwosci, czy brak wyszczegolnienia czesci wspolnych, nie bedzie naklaldal na mnie obowiazku partycypacji w kosztach remontu np. dachu.

Maria
Maria
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dariusz_Kowalczuk » N, 4 lis 2001, 23:33

Pani Mario :)
Słyszała Pani kiedyś słowo negocjacje?

Przy negocjowaniu warunków umowy, w tym także ceny, jako istotnego postanowienia każdej umowy o charakterze wzajemnym (por. art. 487 § 2 kc), prawem każdego przedsiębiorcy, jest stosowanie, w granicach stwarzanych przez przepis prawa, takiej jego interpretacji, która uwzględnia interesy ekonomiczne danego przedsiębiorcy. ;)
Dariusz_Kowalczuk
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Umowa dzierzawy

Postprzez Maria » Pn, 5 lis 2001, 10:05

W zwiazku z tym, ze nie jestem prawnikiem,chcialam wiedziec
cos wiecej, przed podjeciem negocjacji.
Moje opisane wyzej obawy wynikaja z tego, ze w budynku faktycznie powinien zostac przeprowadzony kapitalny remont
dachu. Wlascicielem jest jednostka samorzadu terytorialnego,
przyszlym dzierzawca, w zwiazku z reforma sluzby zdrowia,nowo powstajacy niepubliczny zaklad opieki zdrowotnej.
Maria
Maria
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dariusz_Kowalczuk » Pn, 5 lis 2001, 14:02

Pani Mario, jeśli pisze Pani:[i](...) w budynku faktycznie powinien zostac przeprowadzony kapitalny remont
dachu[i], to może najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie innego lokalu na NZOZ?
Jeżeli z jakichś względów bardzo zależy Pani na przedmiotowym lokalu, to trzeba negocjować aby zawrzeć korzystną umowę...
Dariusz_Kowalczuk
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Lokal uzytkowy

Postprzez Maria » Pn, 5 lis 2001, 21:15

Panie Dariuszu!
Bardzo dziekuje za odpowiedzi.
Lokalizacja jest w tym przypadku bardzo wazna.
Na negocjacje jest czas do konca roku, mam nadzieje, ze sie uda.
Pozdrawiam
Maria
Maria
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dariusz_Kowalczuk » Pn, 5 lis 2001, 21:25

Zatem życzę powodzenia ;)
Dariusz_Kowalczuk
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość