sprzedaz mieszkania

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

sprzedaz mieszkania

Postprzez koragreg » So, 19 sie 2006, 17:07

witam - moja sprawa jest nastepujaca-
sprzedaje mieszkanie poprzez biuro nieruchomosci romex, podpisalem umowe przedwstepna i umowa przyrzeczona miala byc podpisana do 18.08 jednak do nie nie doszlo okazalo sie iz kupcy nie dostali kredytu gdyz nie poinformowali wczesniej banku o tym iz maja zalegle kredyty, kupcy wplacili mi zaliczke i twierdza ze powinienem ja zwrocic i nawet sie to zgadza jezeli ja bym zawinil czy nie bylo by winy z zadnej ze stron jednak fakt iz probowali naciagnac bank czy to moze byc powod do tego ze zaliczka im przepada gdyz nie wywiazali sie z umowy ?? no i zarazem kupuje mieszkanie i tez wplacilem zaliczke wieksza i zalatwienie kredytu jest uzaleznione od sprzedazy mojego mieszkania, termin mojej umowy przedwstepnej dalem dosyc dlugi jednak po tym co oni zrobili zaczynaja mi sie pokazywac problemy (jak sie nie wyrobie z czasem tez strace zaliczke) czy moge ich obciazyc ta kwota gdyz kupno tego mieszkania uzaleznione jest od sprzedazy obecnego ?? - samo biuro nieruchomosci nie robi nic nawet nie pofatygowali sie aby zadzwonic ze cos jest nie tak mimo ze termin ulynal w piatek tj 18-08. co o tym sadzisz?? no i jeszcze jedna kwestia mieszkanie ktore mam zamiar kupic jest w bardzo atrakcyjnej cenie gdyz wlasciciel chce je szybko sprzedac poniewaz mieszka za granica natomiast cena mieszkan o tej powierzchni (nie mowiac o standardzie) na rynku wynosi prawie 27% wiecej jednak ze sa to ceny ktore podczas zalatwiania kredytu na takie sumy sa niemozliwe do uzyskania poniewaz rzeczoznawcy wyceniaja te mieszkania o wiele taniej co dalo przyklad w mojej obecnej sytuacji - mieszkanie ktore mam kupic jest wlasciwie wycenione zarazem przez sprzedajacego jak i rzeczoznawce czy mage domagac sie rekompensaty aby moc zakupic inne mieszkanie o tej powierzchni na rynku wtornym biorac pod uwage iz ceny sa wyzsze??
koragreg
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron