Sprzedaż "darowanego" mieszkania

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Sprzedaż "darowanego" mieszkania

Postprzez studi78 » So, 19 sie 2006, 11:31

Witam pięknie.

Dziewięć lat temu dziadkowie podarowali mi mieszkanie. W akcie notarialnym, ustanawiającym mnie jako głównego właściciela istnieje wpis:

"obdarowany oświadcza, że na wyraźne żądanie darczyńców ustanawia na ich rzecz nieodplatną i dożywotnią slużebność mieszkania polegającą na prawie korzystania z całego mieszkania oraz swobodnym poruszaniu sie po calej nieruchomosci.
Stawający wnoszą że powyższa służebność nie bedzie ujawniana w księdze wieczystej."

Czy oznacza to, że babcia, która mieszka u moich rodziców musi wyrazić zgodę (ustnie lub dokumentem) na sprzedaż mieszkania?

Czy babcia musi być po sprzedaży mieszkania zameldowana u mnie czy może być u rodziców?

Słyszałem też wersję, że takiego mieszkania nie można sprzedać bo babcia jest do niego "przypisana" i nikt jej nie wymelduje

Dzięki za odpowiedź.
studi78
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości