Sąd grodzki karny

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Postprzez shuehos » Pt, 2 cze 2006, 22:19



O ile mnie pamięć nie myli to nie musi, ale k.k.w. to nie jest moja ulubiona część kodyfikacji karnych.





Przejrzałem k.k.w fakt takiej regulacji nie znalazłem,trochę mnie to dziwi gdyż zasada powinna być taka samo,skoro niby mamy gwarantowane prawo do obrony.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pt, 2 cze 2006, 22:30

Cały czas nurtuje mnie jedna sprawa,a mianowicie jak zostać pełnomocnikiem w tej spawie,niby kkw takich praw mi nie daje,ale
z drugiej strony uszkodzona została moja rzecz,wyrok był taki jaki
był(m.zd podobny do tego,że dachu nie należy odśnieżać

Złożymy wniosek o ustalenie mnie pełnomocnikiem,jaka będzie reakcja sądu?

Druga sprawa,cały czas chodzi mi po głowie
wzonowienie postępowanie,czy na wzór postępowania cywilnego też wnosi się skargę
o wznowienie postępowania?
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 3 cze 2006, 00:48

Przejrzałem k.k.w fakt takiej regulacji nie znalazłem,trochę mnie to dziwi gdyż zasada powinna być taka samo,skoro niby mamy gwarantowane prawo do obrony.


Wg mnie to że nie ma takiego przepisu z siedmioma dniami jak w k.p.c. nie pozbawia Cię prawa powoływania się na ograniczenie prawa do obrony jeśli zdołasz wykazać że termin był obiektywnie zbyt krótki by umożliwić Ci przygotowanie się do sprawy.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 3 cze 2006, 00:58

Cały czas nurtuje mnie jedna sprawa,a mianowicie jak zostać pełnomocnikiem w tej spawie,


Czyim pełnomocnikiem?

Druga sprawa,cały czas chodzi mi po głowie
wzonowienie postępowanie,czy na wzór postępowania cywilnego też wnosi się skargę
o wznowienie postępowania?


Wnosi się wniosek o wznowienie postępowania.

[kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia]

"Rozdział 19
Wznowienie postępowania
Art. 113. §1. Do wznowienia postępowania prawomocnie zakończonego w trybie przepisów niniejszego Kodeksu stosuje się odpowiednio przepisy art. 540 - 542, 544 § 2 i
3 oraz art. 545-548 Kodeksu postępowania karnego.
§2. Do wniosku o wznowienie postępowania strona niebędąca prokuratorem dołącza dowód wniesienia opłaty sądowej; opłata ta podlega zwrotowi w razie uwzględnienia wniosku.
§3. W kwestii wznowienia orzeka na posiedzeniu jednoosobowo sąd okręgowy, a w sprawie zakończonej orzeczeniem tego sądu - jednoosobowo sąd apelacyjny.
§4. W sprawach należących do właściwości sądów wojskowych w kwestii wznowienia orzeka na posiedzeniu jednoosobowo wojskowy sąd okręgowy, a w sprawie zakończonej orzeczeniem tego sądu lub Sądu Najwyższego orzeka Sąd Najwyższy - Izba Wojskowa."
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Cz, 27 lip 2006, 21:17

Czyim pełnomocnikiem?


Żony.


Jak na razie zaczą się trzeci rok od momentu wydania wyroku i jak na razie skazana nie ma obowiązku jego wykonia,sprawa odroczona do dwudziestego sierpnia,no cóż wieziemy ten wózek na koszt budżetu dalej,nie chce mi się szacować ile SP będzie na tym do tyłu.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 27 lip 2006, 23:39

Czyim pełnomocnikiem?


Żony.



Aby móc być pełnomocnikiem żony oskarżonej czy skazanej w sprawie karnej musiałbyś być adwokatem.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pt, 28 lip 2006, 07:03


Aby móc być pełnomocnikiem żony oskarżonej czy skazanej w sprawie karnej musiałbyś być adwokatem.



To wiem,ale w tym przypadku zapis ten jest niezgodny z konstytucją,została uszkodzona moja rzecz,od wyniku tej
sprawy zależą roztrzygniecia w zakresie ubezpieczenia samochodu,a ustawa jawnie mi zabrania udziału w rozprawie,przeciesz do dorosły człowiek winien decydować
kto i jak powinien go bronić,a już fakt,że nie mogę występować w przypadku wyrażnego mego interesu prawnego jest skandalem ustawowym.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pt, 28 lip 2006, 07:36

Ten zakaz,który uniemożliwił wykorzystanie wiedzy z zakresu
mechaniki na sali sądowej(tu adwokat nie jest potrzebny,analiza stanu prawnego jest banalna,tu potrzeba jest wiedza przynamniej dobre podstawy z fizyki),doprowadzl
do tego,że prowadzimy niekończonce się spory proceduralne próbując rozprawić się z wyrokiem "od kuchni".
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pt, 28 lip 2006, 12:36

To wiem,ale w tym przypadku zapis ten jest niezgodny z konstytucją,została uszkodzona moja rzecz,od wyniku tej sprawy zależą roztrzygniecia w zakresie ubezpieczenia samochodu,a ustawa jawnie mi zabrania udziału w rozprawie,


Ależ mówiłeś dotąd o czymś zupełnie innym. Mówiłeś o byciu pełnomocnikiem (obrońcą) a nie o udziale w sprawie w roli pokrzywdzonego (to zupełnie różne kwestie).
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pt, 28 lip 2006, 12:39

(tu adwokat nie jest potrzebny,analiza stanu prawnego jest banalna,tu potrzeba jest wiedza przynamniej dobre podstawy z fizyki)


Żona mogła złożyć wniosek o powołanie biegłego, a praktycznie na rzecz patrząc, wniosek taki mółbyś jej zredagować nawet Ty (jak to niektórzy mówią: "działając zza węgła" ;)). Wystarczyłoby że ona pod tym by się podpisała.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości