Znowu sąd grodzki

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Znowu sąd grodzki

Postprzez shuehos » Wt, 11 kwi 2006, 18:40

Chodziłem ze swoim pupilem po piwo,niestety nie mam w zwyczaju
zakładać mu kagańca(amstaff),trafiłem na dwÓch krawężników,którzy zapytali mnie dlaczego pies niema kagańca.


Ja ich zapytałem "a wy nosicie?",w odpowiedzi ściągneli posiłki,trzy
radiowozy i zaproponowali 200pln art.77kw.W notace policyjnej
zanotowali,że zatrzymany ma cyt"gdzieś przepisy prawa".

Oczywiście mandatu nie przyjołem,będzie sąd grodzki,zastanawiam się jaką przyjć linię obrony?
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kevin » Wt, 11 kwi 2006, 21:54

np.:
niepoczytalnemu nie można przypisać winy, więc unika odpowiedzialności :P
kevin
 

Postprzez shuehos » Śr, 12 kwi 2006, 06:31

np.:
niepoczytalnemu nie można przypisać winy, więc unika odpowiedzialności :P



Dzięki,ale nie oto mi chodziło,art 77kw mówi o zwykłych i nakazanych środkach ostrożności w świetle tego co mówią kodeksy,a tu te przpisy w związku z art kodeksu wykroczeń jeszcze bardziej są nieczytelne,mamy uchwałę RM(co tu dużo mówć być może sprzeczną z ustawą o ochronie zwierząt)


no i kodeksy:

Kodeks o ochronie zwierząt

Przepisy o ochronie zwierząt są jasne i jednoznaczne - reguluje je ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 roku z późniejszymi zmianami. Art. 1 definiuje: zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą, człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
Art. 4 między innymi zawiera:
pkt.2. humanitarne traktowanie zwierząt - to traktowanie uwzględniające potrzeby zwierzęcia i zapewniające mu opiekę i ochronę;
pkt. 15. właściwe warunki bytowania - to zapewnienie zwierzęciu możliwości egzystencji, zgodnie z potrzebami danego gatunku, rasy, płci i wieku;
pkt.17. zwierzęta domowe - to zwierzęta tradycyjne przebywające wraz z człowiekiem w jego domu lub innym odpowiednim pomieszczeniu, utrzymywane przez człowieka w charakterze jego towarzysza.
Art. 5 mówi, że: każde zwierzę wymaga humanitarnego traktowania.
Art. 9 mówi, że: kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami, opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody.
Również kodeks wykroczeń uwzględnia ochronę zwierząt:
Art. 77 mówi, że: kto nie zachowuje zwykłych (prowadzenie psa w kagańcu, trzymanie na uwięzi) lub nakazanych (ich stosowanie wynika z przepisów prawa lub decyzji administracyjnej, np. szczepienia przeciwko wściekliźnie) środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych lub karze nagany;
Art. 78 mówi: kto przez drażnienie lub płoszenie doprowadza zwierzę do tego, że staje się niebezpieczne, podlega karze grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pt, 18 sie 2006, 18:26

Ja ich zapytałem "a wy nosicie?",w odpowiedzi ściągneli posiłki,trzy
radiowozy i zaproponowali 200pln art.77kw.W notace policyjnej
zanotowali,że zatrzymany ma cyt"gdzieś przepisy prawa".



Dziś dostałem wyrok zaoczny,nagana+50zł zryczałtowane koszty +30zł
opłata(ale nie wiem za co).


Niewiem czy ten wyrok mam traktować poważnie,czy go olać.


Sąd zamiast dwóch imion podaje tylko jedno,zamiast Zbigniewowi Shuehosowi,pisze Zbingiewowi Shuehosowi,zamist orzeka na podst art.77kw,pisze cytuję "rzeka" na podstawie art.77kw.


Niewiem czy ten wyrok traktować poważnie,czy śmiać się z tego sądu,to co jest napisane w wyroku to komletna bzdura.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pt, 18 sie 2006, 18:30

Pod wyrokiem podpisał się sekretarz sądowy.
Zapytam się w oficjalym piśmie Przezesa Sąda za co im płaci???
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 19 sie 2006, 13:36

+30zł opłata(ale nie wiem za co).


prawdopodobnie opłata od skazania


Niewiem czy ten wyrok mam traktować poważnie,czy go olać.


Ja bym sobie odpuścił. Sprawa wygląda na ewidentną. Wyrok bardzo łagodny. Czepiając się tzw. oczywistych omyłek pisarskich wiele nie zwojujesz, no chyba że lubisz korespondować z Sądami i urzędami dla samej frajdy korespondowania.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » N, 20 sie 2006, 21:18

Ja bym sobie odpuścił.


Tym razem chyba tak będzie i ujdzie na sucho temu sądowi.Muszę praktycznie z marszu poddać się egzaminom na dozór i pomiary elektryczne,więc na głupoty chyba nie będzie czasu.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Wt, 15 maja 2007, 22:46

Czepiając się tzw. oczywistych omyłek pisarskich wiele nie zwojujesz,




Czyżby?zaczekałem aż wyrok się uprawomocni,są wykonawczy wezwał zbigniewa do zapłaty,przyszedł komornik z tytułem wykonawczym na zbigniewa,zapominając,że na drugie mam janusz,oczywiście wyśmiałem go.Sporządzlł notatkę i ma wezwać sąd do sprostowania wyroku.

Moje pytanie:do jakiego etapu wróci postępowanie?


1.sąd wykonawczy(zgodnie z kkw musi powtórnie wezwać do zapłaty,gdyż dopiero po sprostowaniu wyroku formalnie staję się dłużnikiem sądu)

2.ele jest i druga kwestia,po ewentualnym sprostowaniu wyroku(wyrok zaoczny),wniosę sprzeciw,do tej pory nie wnosiłem,gdyż bzdurny wyrok mnie nie dotyczył


3.Sąd stracił rok, jeszcze jeden i przedawnienie.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 16 maja 2007, 16:14

Moje pytanie:do jakiego etapu wróci postępowanie?


Pozostanie na etapie postępowania wykonawczego.

jest i druga kwestia,po ewentualnym sprostowaniu wyroku(wyrok zaoczny),wniosę sprzeciw


Sprzeciw nie zostanie przyjęty jako złożóny po terminie.

Sąd stracił rok, jeszcze jeden i przedawnienie.


Na egzekucję kosztów postępowania jest 3 lata od daty kiedy koszty te należało uiścić.

Omyłki w tym konkretnym wyroku są moim zdaniem oczywiste (zresztą inne nie podlegają sprostowaniu) a korygowanie tego typu omyłek nigdy nie otwiera stronie drogi do ponownego skarżenia całego wyroku (przysługuje tylko prawo do złożenia zażalenia na samo sprostowanie).
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Śr, 16 maja 2007, 17:50

Moje pytanie:do jakiego etapu wróci postępowanie?



Pozostanie na etapie postępowania wykonawczego.


Zkładając,że tak się stanie to i tak sąd wykonawczy musi powrórnie wezwać do zapłaty,co rozkłada postępowanie egzekucyjne

Sprzeciw nie zostanie przyjęty jako złożóny po terminie.


Z tym bym się nie zgodził,miałem skarżyć wyrok.który mnie nie
dotyczył,formalnie błąd co do obojga imion,czyli sąd nie zna akt sprawy.Druga sprawa błąd powielają wszyscy uczestnicy postępowania,karny,wykonawczy,komornik,czyli
w najgorszym wypadku,wszystkie akta do poprawy

Na egzekucję kosztów postępowania jest 3 lata od daty kiedy koszty te należało uiścić.


To mało czasu(zostaje rok lub dwa),na razie nie pozwolimy wyjść aktom z sądu grodzkiego

korygowanie tego typu omyłek nigdy nie otwiera stronie drogi do ponownego skarżenia całego wyrok



Chwila,był to wyrok zaoczny,nie brałem udziału w postępowaniu,nie jest to ponowne skarżenie wyroku,ale będzie pierwsze
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości