Sąd grodzki karny

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Postprzez shuehos » So, 24 sty 2004, 18:12

Będąc w Sądzie rozmawiałem z gościem w todze z zielonymi dodatkami,twierdził, że wydanie wyroku (nieprawomocnego) przerywa bieg przedawnienia. Czy ma rację?
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 25 sty 2004, 02:32

Będąc w Sądzie rozmawiałem z gościem w todze z zielonymi dodatkami,twierdził, że wydanie wyroku (nieprawomocnego) przerywa bieg przedawnienia. Czy ma rację?


M.zd., nie.

Art. 45 kw:

§ 1. Karalność wykroczenia ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynął rok; jeżeli w tym okresie wszczęto postępowanie, karalność wykroczenia ustaje z upływem 2 lat od popełnienia czynu.

§ 2. W razie uchylenia prawomocnego rozstrzygnięcia, przedawnienie biegnie od daty uchylenia rozstrzygnięcia.

§ 3. Orzeczona kara lub środek karny nie podlega wykonaniu, jeżeli od daty uprawomocnienia się rozstrzygnięcia upłynęły 3 lata.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » N, 14 mar 2004, 19:21

W piątek zapadł wyrok,stanowisko I-ej instancji zostało podtrzymane.



Potrzebuję teraz uzasadnienia wyroku.
Dostaniemy z urzędu,czy musimy o nie wystąpić?
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » N, 14 mar 2004, 19:40

Dostaniemy z urzędu,czy musimy o nie wystąpić?
Zgodnie z art. 107 § 2 kpw, uzasadnienie wyroku utrzymującego w mocy wyrok sądu pierwszej instancji sporządza się wyłącznie na żądanie strony, złożone w terminie zawitym 7 dni od daty wydania wyroku przez sąd odwoławczy.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Wt, 27 kwi 2004, 21:20

w sprawie złożyłem wniosek o uzasadnienie wyroku,kiedy te roztrzygnięcie będzie prawomocne?
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Cz, 29 kwi 2004, 15:07

Wyrok wydany przez sąd odwoławczy na skutek apelacji jest prawomocny z chwilą ogłoszenia, ponieważ zgodnie z art. 426 § 1 kpk w zw. art. 109 § 2 kpw nie przysługuje od niego srodek odwoławczy.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » N, 16 maja 2004, 14:31

w piątek,żona udała się na pocztę po odbiór listu poleconego(na awizie termin odbioru do 14.05-piątek),niestety tam otrzymała informację,że było to z Sądu Okręgowego i odesłano o godz.15(piątek).


Jakie pismo mam złożyć do Sądu,aby powtórnie przesłano tę
przesyłkę(brak skutecznego doręczenia)?
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 16 maja 2004, 18:44

Musiałbyś wykazywać, że zwrot przesyłki nastąpił z winy poczty (przedwczesne odesłanie do sądu). Ponieważ w sprawie i tak już, jak pisał Darek, nie przysługują środki odwoławcze, uzasadnienie ma znaczenie bardziej informacyjne niż procesowe. Stąd też można je na przykład osobiście odebrać w sądzie.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » N, 16 maja 2004, 19:58

. Stąd też można je na przykład osobiście odebrać w sądzie.



Jest to napewno proste rozwiązanie,ale czy my mamy marnować czas przez czyjeś niedbalstwo(zresztą przebojem w tym Sądzie było upłynięcie terminu w poniedziałek wielkanocy).Złożę więc pismo(załączę dowody),zobaczymy co z tego wyniknie?
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Wt, 15 cze 2004, 20:45

Stąd też można je na przykład osobiście odebrać w sądzie.



Widocznie sami załuważyli zauważyli błąd i dziś uzasadnie wreszcie dotarło.Przecztałem uzasadnienie i doszedłem do wniosku,że Sąd niedocztał wszystkich puntów mojej apelacji.


Jak wymusić na Sądzie odpowiedz(uzasadnienie) na pominięte punkty apelacji?
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości