prawo budowlane-co mówi?

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

prawo budowlane-co mówi?

Postprzez Jola » Pn, 29 kwi 2002, 18:40

Proszę o pomoc!
Może ktoś wie, co mówi prawo budowlane w temacie jn.:
Rozpoczęłam budowę domku, a tak się złożyło, że geodeta naniósł na mapkę działki dom przy południowej jej granicy. Wszystkie dokumnety zostały złożone w Gminie, zatwierdzone i wydane pozwolenie na budowę.
Takie posadowienie domu od samego początku mi nie odpowiedało, ale zapewniano, że nie będzie problemu z przesunięciem do północnej granicy (tak jak to sobie pierwotnie życzyłam). Pan Geodeta twierdzi, że nie ma problemu i wylewamy ławy, oczywiście z zachowaniem odległości od granicy, na północnej stronie działki, Panie w Gminie twierdzą, że powinnam od nowa starać się o pozwolenie na budowę, a mój Kierownik Budowy nic nie mówi, bo wyjechał z Warszawy!
Co mam robić?

PS. Znajomi, w takiej samej sytuacji, zdecydowali się na przesunięcie domu bez powiadamiania Gminy. Obawiam się, że mogą być później problemy z odbiorem.
Jola
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Andrzej » Pn, 29 kwi 2002, 19:17

Może ktoś wie, co mówi prawo budowlane

Mówi, że należy budować w sposób zgodny z projektem i pozwoleniem na budowę, przepisami i obowiązującymi Polskimi Normami oraz przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
Jeżeli chcesz dokonać istotnych zmian musisz uzyskać decyzję o zmianie pozwolenia na budowę - art. 36a Prawa budowlanego.
Andrzej
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Jola » Pn, 29 kwi 2002, 19:38

Dziękuję za szybką odpowiedź!
Jeśli możesz, to wyjaśnij mi proszę, czy jest to istotnia zmiana, czy nie?
Na tę chwilę: mam zdjęty humus, wykopane rowy pod ławy, przygotowane zbrojenie i zmówiony beton - wszystko zgodnie z planami, mapami itp. - ale.... gdyby nie było to naruszeniem przepisów, to można by wykopać przecież nowe...?
Bardzo dziękuję za odp.i pozdrawiam Jola
Jola
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Andrzej » Pn, 29 kwi 2002, 19:43

wyjaśnij mi proszę, czy jest to istotnia zmiana, czy nie?

Moim zdaniem jest to istotna zmiana.
Andrzej
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości