Prawo budowlane - prosze o info i pomoc !!!

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Prawo budowlane - prosze o info i pomoc !!!

Postprzez marskiba » Pn, 28 kwi 2003, 14:54

Witam
Mam wlasciwie dwa problemy. Pierwszy dotyczy prawa budowlanego:
Sasiad robil rozbudowe domu, oficjalnie rozbudowa nie zostala zamknieta (brak dobudowanej klatki schodowej i sasiad nie zamknal budowy). Czy w zwiazku z tym mozna powolac sie na Art.42 punkt 2 (umieszczenie tablicy informacyjnej na niedokonczonej budowie). Drugi przepis, budowa oficjalnie niezakonczona, a budynek (nadbudowka) jest juz urzytkowana (zamieszkiwana), chodzi mi o Art.54. i Art.55 (brak zezwolen na urzytkowanie). Do tego mozna tez doczepic Art.93 "Kto:
7) użytkuje obiekt budowlany bez zawiadomienia o zakończeniu budowy lub bez wymaganego pozwolenia na użytkowanie,
9) nie spełnia, określonych w art. 63 lub art. 64 ust. 1 i 3, obowiązków przechowywania dokumentów, związanych z obiektem budowlanym lub prowadzenia książki obiektu budowlanego,

podlega karze grzywny.
". I ostatnia trzecis sprawa, ze sciany przylegajacej do mojego budynku gospodarczego sypie sie tynk i odpadaja kawalki cegiel. Dodatkowo z tej sciany jest wypuszczona na moja strone wywiewka wentylacyjna. Tak wiec czy mozna powolac sie na Art. 66 o zagrozeniu zdrowia lub mienia (tynk i kwalki cegiel niszcza mi dach, a ponad to moze mi cos spasc na glowe).
Bardzo prosze o pomoc co w tak zawilej sytuacji moge zrobic i czy powolanie sie na te artykuly przyniesie jakis skutek (gdzie sie odwolac do jakich inspekcji itp).

I jeszcze takie jedno pytanko na uboczu:
Jakie przepisy okreslaja odleglosc minimalna sadzenia drzew owocowych i ozdobnych (ew. krzewow, drzew lesnych, Tuji, itp) przy ogrodzeniu sasiada w przypadku dzialek budowlanych.
Bardzo licza na panstwa pomoc, sam nie dam sobie rady.
Z powazaniem, Marcin
marskiba
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 28 kwi 2003, 16:50

Widzę, mój imienniku, że chcesz koniecznie donieść na sąsiada. W tym Ci nie pomogę ;).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez alutek » Wt, 29 kwi 2003, 11:40

Lepiej się dogadaj z sąsiadem, a nie zaczynaj wojnę donosami.
Co do drzew, nie ma takich przepisów, są zalecenia dotyczące sadzenia drzew w stosunku do budynków (korzenie drzew potrafią rozwalić albo przesunąc fundament)
alutek
 


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości