potwierdzenie za zgodność z oryginałem

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

potwierdzenie za zgodność z oryginałem

Postprzez Monika » Cz, 31 lip 2003, 11:12

Kto może dokonywac potwierdzeń dokumentów? Mam do wysłania sprawozdanie finansowe do Monitora B do publikacji. Oryginały zostały mi tylko w jednym egzemplarzu i nie chcę się ich pozbywac. Czy mogę sama ostemplować je za zgodność z oryginalem?
Monika
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pt, 1 sie 2003, 12:52

Kierownicy jednostek, których sprawozdania finansowe podlegają badaniu w trybie art. 64 ust. 1 i 2 ustawy o rachunkowości przedkładają do ogłoszenia w Monitorze Polskim B (w odniesieniu do organizacji spółdzielczych w Monitorze Spółdzielczym) - w ciągu 15 dni od dnia zatwierdzenia - bilans, rachunek zysków i strat oraz sprawozdanie z przepływu środków pieniężnych za rok obrotowy, w formie w jakiej zostały zatwierdzone, wraz z opinią biegłego rewidenta oraz odpisem uchwały, bądź postanowienia organu zatwierdzającego o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego i podziale zysku lub pokryciu straty.
Odpis taki, moim zdaniem, może zostać uwierzytelniony przez kierownika jednostki.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość