kto włascicielem nadbudowy domu?

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

kto włascicielem nadbudowy domu?

Postprzez gosiaczek1876 » N, 2 wrz 2012, 07:55

Witam:)
Mam nietypową sprawę.
Wraz z mężem przystąpiliśmy do nadbudowy domu jednorodzinnego, którego właścicielami są moi teściowie. Wszystkie faktury na materiały budowlane były wypisywane na nazwisko mojego męża, zaś w całej dokumentacji budowlanej jako inwestorzy nadbudowy figurujemy ja z mężem. Nadbudowa jest obecnie w stanie surowym zamkniętym, jednak z teściami za dobrze się nie układa, a mąż ma jeszcze brata, który jednak z teściami nie mieszka, gdyż ma swój dom. Boimy się, bo w gruncie rzeczy nie wiemy, na czym stoimy. Obawiamy się, że możemy pójść z torbami, gdyż nigdzie nie jest napisane, że jesteśmy właścicielami nadbudowy, a teściowie o przepisaniu całego domu nie chcą słyszeć. Co mamy robić, by mieć pewność, że nadbudowa jest nasza i mamy do niej zupełne prawo. Proszę o pomoc, gdyż jestem w desperacji. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
gosiaczek1876
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 2 wrz 2012, 07:41

Re: kto włascicielem nadbudowy domu?

Postprzez Robert. » Śr, 5 wrz 2012, 10:13

Witam,

Jak rozumiem działka i dom na niej jest Państwa własnością, tak?
Robert.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N, 29 lip 2012, 10:06

Re: kto włascicielem nadbudowy domu?

Postprzez gosiaczek1876 » N, 9 wrz 2012, 06:11

Właścicielem działki i domu są teściowie. My jako inwestorzy nadbudowaliśmy piętro- w papierach do Starostwa o pozwolenie na nadbudowę pojawia się informacja, że teściowie użyczyli nam działki i umożliwili dokonanie nadbudowy.
gosiaczek1876
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 2 wrz 2012, 07:41

Re: kto włascicielem nadbudowy domu?

Postprzez Robert. » N, 9 wrz 2012, 08:59

Zatem właścicielami nadbudówki będą teściowie, gdyż wszystko, co trwale z gruntem związane, jest ich własnością. W Państwa przypadku w grę wchodzić musi wyodrębnienie (notarialnie) tej nadbudówki jako odrębnego lokalu mieszkalnego i założenie dla niej księgi wieczystej. Jeżeli natomiast teściowie nie będą chcieli zgodzić się na taki zabieg wówczas przysługiwać będzie Państwu zwrot poniesionych nakładów.
Robert.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N, 29 lip 2012, 10:06

Re: kto włascicielem nadbudowy domu?

Postprzez gosiaczek1876 » Pn, 10 wrz 2012, 05:57

Bardzo Panu dziękuję za informacje. Pozdrawiam.
gosiaczek1876
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 2 wrz 2012, 07:41


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości