Sprzedaż domu...

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Sprzedaż domu...

Postprzez tomo79 » Wt, 25 sty 2005, 14:46

Witam wszystkich,

Chciałm zasięgnać informacji na pewien temat, mam nadzieję, że będziecie w stanie mi pomóc.
Moi rodzice wybudowali dom, trzypietrowy dom. Jedno piętro zajmuje mój starszy brat wraz ze swoją rodziną, drugie piętro rodzice ze mną a trzecie jest wynajęte. W czym rzecz, dom jest zapisany na rodziców, ja wraz z rodzicami jesteśmy za tym żeby dom sprzedać, ale niestety mój brat się nie zgadza i teraz moje pytanie, czy skoro dom jest na rodziców czy on jako ich syn, który też mieszka i jest zameldowany w tym domu może jakoś prawnie przeszkodzić w sprzedaży tego domu??

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam
Tomek
tomo79
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 25 sty 2005, 14:53

Nie może przeszkodzić właścicielowi w rozporządzeniu własnością. Fakt zameldowania niczego w tym względzie nie zmienia.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez tomo79 » Wt, 25 sty 2005, 15:00

Mój brat twierdzi, że wg prawa on ma prawo do 30% jako że jest synem (dzieckiem) rodziców mających dom jako własność...
tomo79
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 25 sty 2005, 15:11

Twierdzenie brata można bardzo łatwo zweryfikować sprawdzając księgę wieczystą przedmiotowej nieruchomości.
Oczywiście z faktu, że jest synem właścicieli nieruchomości nie wynika, że jest współwłaścicielem nieruchomości.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości