praca, umowa o pracę???

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Praca, umowa o pracę???

Postprzez Russell » So, 28 lip 2007, 15:31

Chcę podjąć swoją pierwszą pracę, tylko nie jestem zupełnie zorientowany w sprawach prawnych. Człowiek zaoferował mi pracę i powiedział, że ma to być praca stała. Potrzebuję ją na okres wakacji (sierpień plus może wrzesień), dlatego zapytałem się czy można podpisać umowę o pracę na miesiąc, on się zgodził. Nie jestem pewien czy tam wytrzymam, dlatego później zapytałem się czy może to być umowa o pracę nie na czas określony tylko na okres probny (rozumiem, że mogę wtedy zrezygnować po tygodniu?)

Natomiast kiedy spytałem się go czy będę mógł się zwolnić w jakiś dzień, on powiedział, że nie ma problemu mogę sie zwolnić. Może nie chodzi mu o umowę o pracę? Nie chcę się jego o to wypytywać, żeby nie wyjść na głupiego.

Kolega pracuje na UMOWIE ZLECENIE i mówi że ja też tak powinienem.

Jeszcze jedna sprawa o co łazi z zusem i podatkiem (chyba tym 19% - to jest dochodowy?). Kolega mówi, że nie pracodawca nie będzie musiał płacić zusu bo mam ubezpieczenie ze szkoły.

Błagam o szybką odpowiedź!
Russell
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » So, 28 lip 2007, 21:21

A tak właściwie to o co Ci chodzi?
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

???

Postprzez pinkiboy » Pn, 6 sie 2007, 00:42

Ja też nie dokładanie rozumiem o co chodzi? Pracodawca jest obowiązany sporządzić stosowną umowę niezwłocznie i właściwie nie ma prawnej możliwości podjęcia pracy bez umowy ale życie wygląda zupełnie inaczej. A tu już jeśłi Cię oszuka - Sąd Pracy. Sądy Pracy są dobre, na prawdę i warto korzystać z ich "usług".
pinkiboy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Polska


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość