praca na umowę o prace na dwa pełne etaty

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

praca na umowę o prace na dwa pełne etaty

Postprzez slawek » Wt, 8 paź 2002, 14:33

Witam
Mam następujące pytanie. Chcę zatrudnić pracownika na umowe o pracę na pełen etat. Pracownik ten obecnie jest na wypowiedzeniu w innej firmie, gdzie jest zatrudniony też na pełen etat, teraz wykorzystuje zaległy urlop. Czy w takim przypadku ten pracownik może pracować na dwa pełne etaty. Ja myśle, że tak, jednak mam watpliwości. Czy takie przypadki wieloetatowców regulowane sa przez przepisy np. KP? Z góry dziekuje za wszystkie sugestie i odpowiedzi.
Sławek
slawek
 

Postprzez Dredd » Wt, 8 paź 2002, 16:49

KP wprost tego nie reguluje, ale według mnie także nie zabrania. To zmartwienie pracownika czy potrafi prawidłowo wypełniać wynikające z umowy o pracę obowiązki pracując równolegle na dwóch etatach. Jeśli tak, to wszystko gra.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 9 paź 2002, 13:39

Do 1989 r. w KP był art. 101, który stanowił, że pracownik zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy nie może podejmować dodatkowego zatrudnienia bez zgody zakładu pracy, jeżeli przepis szczególny nie stanowi inaczej. .Obecnie takiego zakazu nie ma. Pracownik może więc podjąć drugą pracę, o ile nie narusza szczególnych zakazów ustawowych czy umownych (np. zakazu konkurencji).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez halina » Śr, 9 paź 2002, 13:40

Czy w takim przypadku ten pracownik może pracować na dwa pełne etaty. Ja myśle, że tak, jednak mam watpliwości. Czy takie przypadki wieloetatowców regulowane sa przez przepisy np. KP?

Przy przyjmowaniu pracownik powinien wypełnić oświadczenie do celów podatkowych , w którym wskazuje płatnika (zakład pracy) do zmniejszania zaliczek na podatek dochodowy o ulgę podatkową ( 43,18 zł miesięcznie) i KUP 96,26 zł.
Poza tym może pracować nawet na 3 etaty byleby mu starczyło 24 godzin na dobę.
Ps. niech zotawi trochę roboty bezrobotnym
pozdrawiam Halina
halina
 

Postprzez slawek » Śr, 9 paź 2002, 17:15

Dziekuje za wszystkie wypowiedzi.
Sławek
slawek
 

Postprzez Ewelina_E » Cz, 10 paź 2002, 07:22

[guote]
Poza tym może pracować nawet na 3 etaty byleby mu starczyło 24 godzin na dobę.

Pod warunkiem, że na jeden etat będzie pracował w instytucie badania snów.
Ewelina_E
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez halina » Cz, 10 paź 2002, 08:06

quote]
Pod warunkiem, że na jeden etat będzie pracował w instytucie badania snów.


Dobre, mocne

Halina
halina
 


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości