Znieważenie-chcę iść do sądu

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Postprzez laporteki » N, 28 sty 2007, 16:42

Rano znalałam w archiwum forum informacje jak się o zwrot kasy postarać- muszę wysłać do sąsiadki wezwanie do zapłaty. Jeśli w podanym przeze mnie terminie nie zapłaci, wtedy właśnie z klauzulą wykonalności idę do komornika.

Nie bardzo mam ochotę podawać sąsiadce (w wezwaniu do zapłaty) swój adres. Mogę nie podawać adresu?
Czy jeśli np. zapłacę komornikowi za podjęcie się egzekucji 50 zł, to mogę żądać od sąsiadki zwrotu 350 zł? (300 zł zasądzone w wyroku). Chyba nie bardzo, co? A mogę poprosić o windykację nie komornika a firmę windykacyjną? Czy komornik może odmówić windykacji?

Sąsiadka dostaje emeryturę, jej mąż chyba pracuje więc komornik nie powinien mieć problemu z windykacją.

pozdrawiam
laporteki
 

Postprzez Dredd » N, 28 sty 2007, 16:53

Mogę nie podawać adresu?


Jeśli wskażesz jej np numer konta na które ma zapłacić to adres nie jest moim zdaniem konieczny.


Czy jeśli np. zapłacę komornikowi za podjęcie się egzekucji 50 zł, to mogę żądać od sąsiadki zwrotu 350 zł?


Komornik z niej te koszty sobie ściągnie, a po dokonanej egzekucji Ci je zwróci.

A mogę poprosić o windykację nie komornika a firmę windykacyjną?


W sumie możesz ale nie znam dobrze praktyki działania takich firm więc trudno mi polecać tę drogę.

Czy komornik może odmówić windykacji?


Nie

Sąsiadka dostaje emeryturę, jej mąż chyba pracuje więc komornik nie powinien mieć problemu z windykacją.


Raczej nie powinien. Emerytura to dość łatwe źródło do egzekucji


[/quote]
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez laporteki » N, 28 sty 2007, 18:06

Dzięki :-)
laporteki
 

Postprzez laporteki » Pn, 29 sty 2007, 13:07

Sasiadka nie odwolala sie od wyroku i do polowy lutego dostane z sadu odpis wyroku.
Fajnie, ciesze sie.
laporteki
 

Postprzez Darek » Pn, 29 sty 2007, 13:55

Na marginesie dodam, że komornik działa po uiszczeniu mu opłaty ;)

Obecnie (o ile dobrze pamiętam od 2002 roku) komornik nie pobiera zaliczki w przypadku egzekucji świadczeń pieniężnych.
Nawet ryzyko bezskuteczności egzekucji obciąża komornika, tzn. jeżeli komornik nie wyegzekwuje od dłużnika nic, to straci na np. opłatach pocztowych.
Komornik mimo wszystko jest najskuteczniejszą "firmą windykacyjną" i to od niego należy zacząć działanie, zwłaszcza jeżeli dłużniczka pobiera emeryturę. Dla komornika będzie to kwestia wysłania jednego pisma do ZUS/ KRUS.

Poza zasądzonymi należnościami (tutaj 300 zł zwrotu kosztów postępowania i 6 zł klauzuli wykonalności) komornik od dłużniczki ściągnie opłatę egzekucyjną (w tym przypadku w wysokości ok. 200 zł) ;)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez laporteki » Pn, 29 sty 2007, 16:44

Poza zasądzonymi należnościami (tutaj 300 zł zwrotu kosztów postępowania i 6 zł klauzuli wykonalności) komornik od dłużniczki ściągnie opłatę egzekucyjną (w tym przypadku w wysokości ok. 200 zł) ;)

Może jestem złośliwa ale szalenie mnie to cieszy :)
laporteki
 

Postprzez Dredd » Pn, 29 sty 2007, 19:57

Obecnie (o ile dobrze pamiętam od 2002 roku) komornik nie pobiera zaliczki w przypadku egzekucji świadczeń pieniężnych.


To byłoby ciekawe. Muszę to sprawdzić bo jeszcze kilka dni temu spotkałem się z wezwaniem od komornika o zaliczkę przy egzekucji świadczenia pieniężnego. Może mu się ta zaliczka jednak nie należała... :??
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Śr, 31 sty 2007, 17:49

To byłoby ciekawe. Muszę to sprawdzić bo jeszcze kilka dni temu spotkałem się z wezwaniem od komornika o zaliczkę przy egzekucji świadczenia pieniężnego. Może mu się ta zaliczka jednak nie należała... :??

Mogła to być jedynie zaliczka na wydatki gotówkowe (opinia biegłego, przejazd poza rewir, zapytanie do ZUS itp.).
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

komornik ma prawo

Postprzez kier_as » Wt, 1 maja 2007, 17:19

Komornik ma prawo pobrac zaliczkę na koszty o ile pamietam do 180,- zl i zalezy to glownie od niego. Najcześciej w praktyce jednak nie pobierają. gorzej jest z checią komornika do egzekucji tak małych kwot ( wolą egzekucje w szpitalach). Komornik ma obowiązek kazda sprawę przyjąć ale z działaniem to juz gorzej. Dlatego sama we wniosku wskaz z czego ma nalezność sciągnąć ( emerytura, renta a jesli wynagrodzenie to adres zakladu pracy ) To uciążliwe ale przepisy nakladają obowiazek takich wskazań , a ponadto jesli podasz te dane to bardzo szybko i sprawnie otrzymasz pieniądze i jest prawie pewne , ze nie zaząda zaliczki
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez laporteki » Śr, 2 maja 2007, 12:55

Witam
ta sprawa jest juz zakonczona- dla mnie pomyslnie. Interwencja komornika spowodowala ze sasiadka w ciagu kilku dni wplacila cala nalezna kwote (lacznie 306 zl) a komornik obliczyl swoja naleznosc na 205 zl. Jak skladalam wniosek o windykacje to tam sie zaznaczalo, z jakich zrodel komornik moze sciagnac dlug.
pozdrawiam
laporteki
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość