czy można wyciąć drzewo

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

czy można wyciąć drzewo

Postprzez ewcha » Pn, 8 sty 2007, 18:40

Witam :)
Mam pytanie: w granicy pomiędzy moją działką a działką sąsiada rośnie dąb szypułkowy, drzewo chronine, które zgłosiłam do nadania mu statusu pomnika przyrody. Mimo iż drzewo ma prawie 100 lat nie osiągnęło jeszce odpowiednich rozmiarów brakuje mu jeszcze 40 cm w obw, więc pomnikiem nie zostal. Problem polega na tym, że sąsiad bez naszej wiedzy przycina nie tylko suche ale i zdrowe gałęzie dębu - czy może tak postępować? Czy wydział ochrony środ. nie powinnien wydać jakiejś zgody i przy okazaji nas o tym poinformować, bo w końcu drzewo było posadzone przez moich przodków i to ja zgłaszałam je do wydzialu, żeby je chronił?
ewcha
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Smerfus » Cz, 1 lut 2007, 20:58

Pomnikiem przyrody może i nie jest, ale ściąć go też nie można - trzeba by mieć na to pozwolenie,
a więc na przycinanie gałęzi tak starego drzewa za pewne też trzeba uzyskać pozwolenie. Bądź też przycinanie gałęzi(czyli pewnego rodzaju pielęgnacja) takiego drzewa powinno odbywać się pod nadzorem...
Pytaj o to instytucję którą prosiłaś o nadanie mu statusu pomnika przyrody bądź też nadleśnictwo

szkoda by było takiego "drzewka" :D
Smerfus
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości