Brak imiennej pieczątki z sądu

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Brak imiennej pieczątki z sądu

Postprzez Anna777 » Wt, 30 maja 2006, 22:25

Z sądu okręgowego z wydziału cywilnego otrzymałam zawiadomienie o uiszczeniu opłaty za złożone zamówienie odpisu postanowienia sądowego. Pod tą informacją na wezwaniu widnieje pieczątka "sekretarz sądowy" z parafką podpisu. Uważam, że sprawa nie jest w poerządku, gdyż na piśmie takim pieczątka powinna być imienna, zawierać imię i nazwisko sekretarza sądu. Informacja na wezwaniu była napisana nieczytelnie pismem ręcznym, więc zatelefonowałam do sądu, aby upewnić się o treści wezwania. Osoba, z którą rozmawiałam nie chciała się przedstawić, powiedziała, że wystarczy mi wiedzieć, że jest pracownikiem sądu, a jej nazwisko do niczego mi się nie przyda, jak również nie chciała mi powiedzieć nazwiska sekretarza sądu, który podpisał się parafką. Na moją uwagę, że pieczątka powinna być imienna usłyszałam, że tak zarządziła pani sędzia. Odmówiono mi również połączenia z kierownikiem wydziału (moja rozmówczyni po prostu odłożyła słuchawkę).
Czy jest dozwolone przyłanie wezwań z sądu bez imiennej pieczątki pracownika? Uważam, że podpisanie się urzędnika parafką jest bezsensowne.
Dziękuję za odpowiedz, Anna
Anna777
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez pawel78 » Śr, 31 maja 2006, 11:14

Jeśli jest pieczątka sądu, to wszystko w porządku. Zawsze na takich pismach parafuje sekretarz sądowy.
pawel78
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość