zwrot dekodera i KRUK

odszkodowanie, zwrot towarów, reklamacja, Rzecznik Praw Konsumenta, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)

zwrot dekodera i KRUK

Postprzez Edyta7 » So, 9 lip 2005, 16:31

Witajcie.
__________

Otóż zawitał do mnie KRUK z żądaniem zapłaty kary umownej w wysokosci 300,00zł za odesłanie po terminie formularza zwrotu sprzętu- dekoder Wizji.
Oczywiście na umowie widnieje mój podpis,ze zapoznałam się z regulaminem ale oczywiście w praktyce na oczy tego regulaminu nie widziałam.
Wydaje mi się jednak, że Canal( wtedy Wizja) trochę przesadzają w tych umowach z konsumentami i karami za tak błahe rzeczy jak uchybienie w terminie odesłania zwykłego formularza.
Czy takie postanoiwenia umowne nie są przypadkiem wykorzystniem mocniejszej pozycji sprzedawcy?
Czy można jakoś o te trzy stówki powalczyć?
________
Edyta
Edyta7
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » So, 9 lip 2005, 20:12

Czy można jakoś o te trzy stówki powalczyć?



Najlepiej dać pole przeciwnikowi,niech walczy.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » So, 9 lip 2005, 20:16

Otóż zawitał do mnie KRUK z żądaniem zapłaty kary umownej w wysokosci 300,00zł za odesłanie po terminie formularza zwrotu sprzętu- dekoder Wizji.



Nie tylko Ty nie odesłałaś formularz w terminie.U mnie stoi dekoder chyba z 8-lat nie używany,tylko czekać na Kruka.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 9 lip 2005, 21:33

Czy można jakoś o te trzy stówki powalczyć?


Niewykluczone, że można rzeczony przepis regulaminu potraktować jako niedozwolone postanowienie umowne (art. 385[3] pkt 17 kc). Poza tym, jesli regulamin nie został Ci doręczony, nie jest on dla Ciebie wiążący (art. 384 § 1 kc), o ile zdołasz wykazać, że mimo potwierdzenia zapoznania się z nim, faktycznie było inaczej.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawa Konsumenta

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość