zwrot z allegro

odszkodowanie, zwrot towarów, reklamacja, Rzecznik Praw Konsumenta, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)

zwrot z allegro

Postprzez UCIEKINIERKA » Cz, 10 lis 2022, 09:24

15 października zakupiłam płytę Candy CVG74WPB w lwoxie 902,50 zł w sklepie internetowym ENERGY BRAKING SOLUTIONS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
ul. szczęsna 26,02-454 Warszawa
19 października towar przyszedł lecz nie to co zamawiałam zgłosiłam zwrot zakupu
20 kurier miał odebrać przesyłkę ale się nie pojawił
24 kurier dopiero odebrał przesyłkę
28 października napisałam email do sprzedawcy kiedy mam się spodziewać zwrotu pieniędzy za zwrócony towar.Od tego czasu sprzedawca oddał mi 100 zl twierdząc że źle zabezpieczyłam paczkę oraz jest ona uszkodzona
Allegro tłumaczę że cytując „ania_cichy w pełni rozumiem Pani zdenerwowanie. Zgodnie z zasadami Sprzedający może wstrzymać się ze zwrotem pieniędzy do czasu rozpatrzenia przez przewoźnika reklamcji. Proszę się nie martwić na pewno Pani pomożemy."
8 listopada dostałam dopiero protokół zgłoszony szkód dla przewoźnika

Wysłałam sprzedającemu zdjęcia ze paczkę otrzymałam całą i taka wysłałam w opakowaniu które oni mi wysłali z informacjami że w paczce jest szkło
Czy sprzedający ma prawo mi wstrzymać zwrot pieniędzy i czy mogę ubiegać się o rekompensate z tytułu
Proszę o pomoc bo nie wiem jak długo to jeszcze będzie trwać
Jako kupujący mam czekać aż uznają sprzedającemu zwrot i wtedy może odzyskam pieniądze
Na chwilę obecną jestem bez towaru i pieniędzy.
UCIEKINIERKA
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 10 lis 2022, 09:23

Powrót do Prawa Konsumenta

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron