Zaległe wynagrodzenie a upadłość

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Zaległe wynagrodzenie a upadłość

Postprzez monia5 » Śr, 29 cze 2005, 11:12

Witajcie, moj problem dotyczy poprzedniego pracodawcy ktory zalega z wypłata wynagrodzenia, sprawa jest w sadzie, ale m-c temu firma ogłosiła upadłosc i zawiazała nowa społke, jak w zwiazku z tym wyglada moja sytuacja?czy powinnam o tym powiadomic sad?
monia5
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 29 cze 2005, 11:44

W takiej sytuacji sąd powinien z urzędu zawiesić postępowanie (art. 174 § 1 pkt 4 kpc).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez monia5 » Śr, 29 cze 2005, 11:49

Tylko zastanawiam sie co w takiej sytuacji mam zrobic? zgłoscic wierzytelność do masy upadłościowej?czy też skierowac pozew przeciwko nowej spółce?dodam ze I rozprawa została odroczona poniewaz sąd nie mogł ustalić adresu firmy i zobowiazał mnie do tego, ustalajac adres dowiedziałam sie ze powstała nowa społka a tamta ogłosiła upadłość.
monia5
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 29 cze 2005, 23:36

Tylko zastanawiam sie co w takiej sytuacji mam zrobic? zgłoscic wierzytelność do masy upadłościowej?


Tak.

czy też skierowac pozew przeciwko nowej spółce?

Raczej nie, chyba że zachodzi sytuacja z art. 23[1] kp.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez monia5 » Pt, 1 lip 2005, 10:03

Dziękuje Marcinie za pomoc! zastanawima sie tylko jak mam zgłoscic wierzytelność syndykowi, jakie dokumenty potwierdzajcace jej istnienie, skoro dotyczy to niewypłaconego wynagrodzenia+ odszkodowanie, a rozprawa zostanie zawieszona, a wiec wyroku nie bedzie:-( i czy moge złożyc np.zazalenie na opieszałosc sądu przez co firma zdazyła ogłosic upadłość (pozew złożyłam rok temu, a dopiero teraz bedzie I rozprawa, a firma m-c temu ogłosiła upadłość:-(
monia5
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 1 lip 2005, 21:00

Dziękuje Marcinie za pomoc! zastanawima sie tylko jak mam zgłoscic wierzytelność syndykowi, jakie dokumenty potwierdzajcace jej istnienie, skoro dotyczy to niewypłaconego wynagrodzenia+ odszkodowanie,


Por. art 239 i 240 Prawa upadłościowego i naprawczego. Może się jednak zdarzyć tak, że Twoja wierzytelność zostanie na liście umieszczona z urzędu (art. 237).

( i czy moge złożyc np.zazalenie na opieszałosc sądu przez co firma zdazyła ogłosic upadłość (pozew złożyłam rok temu, a dopiero teraz bedzie I rozprawa, a firma m-c temu ogłosiła upadłość:-(


To nie zmieni Twojego położenia w postępowaniu upadłościowym, natomiast możesz spróbować skorzystać z ustawy z dnia 17 czerwca 2004 r. o skardze na naruszenie prawa strony do rozpoznania sprawy w postępowaniu sądowym bez nieuzasadnionej zwłoki (Dz. U. Nr 179 poz. 1843)
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości