upadłość spółdzielnia

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

upadłość spółdzielnia

Postprzez iza13 » Śr, 18 kwi 2012, 10:56

Witam serdecznie!
Nie jestem pewna, czy umieszczam ten post w odpowiednim dziale, w razie pomyłki proszę o przeniesienie do właściwej części forum.

Moje pytanie dotyczy ogłoszenia upadłości spółdzielni i ewentualnej odpowiedzialności finansowej jej członków. Spółdzielnia, w której pracuje mój tata od wielu już lat ma problemy finansowe spowodowane nieudolnymi działaniami prezesów. Ponadto okazało się, że pracownikom były potrącane wszystkie składki, ale nie trafiały one do ZUS-u. Od jakiegoś już czasu firma funkcjonuje tylko "z dobroci serca" ZUS-u, tzn. wszystkie maszyny należą już właśnie do ZUS-u. Członkowie spółdzielni są straszeni tym, że będą odpowiadać za długi spółdzielni w zakresie znacznie większym niż wniesione przez nich udziały. Proszę o informację, czy jest to zgodne z prawem i ewentualnie podanie przepisu, który o tym mówi.
iza13
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 18 kwi 2012, 10:55

Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron