wymeldowanie byłego męża bez jego zgody

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

wymeldowanie byłego męża bez jego zgody

Postprzez asia40 » Wt, 28 wrz 2004, 23:00

witam

jestem pol roku po rozwodzie a nie mieszkam z moim bylym mezem juz od poltora roku, moj syn teraz idzie na studia i zalozyl sprawe o alimenty, gdy byly maz sie dowiedzial zapowiedzial ze on nie bedzie mial pieniedzy na wynajmowanie mieszkania i bedzie musial sie wprowadzic

i oto moje pytanie: czy jest mozliwosc prawna zeby wymeldowac go z mieszkania, nie wyobrazam sobie z dziecmi zeby mial sie wprowadzic, czy jest to mozliwe do pzreproiwadzenia bez jego zgody, przy jakims dochodzeniu u sasiadow przedz dzielnicowaego, obilo mi sie ze jezeli juz jakis czas nie mieszka to dzielnicowy robi wywiad i wtedy isteniej mozliwosc wymeldowania, tylko nie wiem po jakim czasie i czy na pewno? ktos moze posluzyc pomoca?

pozdrawiam
asia40
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Cz, 30 wrz 2004, 22:24

Odpowiedź znajdziesz w treści art. 15 ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez jaga » Pt, 1 paź 2004, 10:12

Przejdź sie do Biura Meldunkowego i złóż wniosek o wymeldowanie. Oni dalej poprowadzą sprawę.
jaga
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez asia40 » Pt, 1 paź 2004, 12:30

czy ktos moglby mi przybluizyc ta ustawe , gdyz nie wiem gdzie mam to sprawdzic?

pozdrawiam
asia40
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Wiesia » Pt, 1 paź 2004, 12:38

Wiesia
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 2 paź 2004, 22:12

Czy prawo do mieszkania, o którym piszesz, było przedmiotem rozstrzygnięcia sądowego ? Czy były mąż ma jakieś uprawnienia do niego ? Pamiętaj, że zameldowanie jest kategorią administracyjnoprawną i nie przesądza o cywilnoprawnym tytule do lokalu.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość